Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Napadł na dwoje młodych ludzi. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Reklama

Policjanci ze stołecznych oddziałów prewencji zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w Legionowie zaczepił dwoje młodych ludzi. Od pokrzywdzonego, przy użyciu siły fizycznej żądał pieniędzy, zaś jego koleżankę uderzył w twarz. Wobec 39-letniego napastnika, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez KPP Legionowo, kilka dni temu dyżurny legionowskiej komendy został poinformowany o napadzie na parę młodych ludzi. Cała sytuacja przebiegła dynamicznie. Sprawca zaczął popychać i uderzać po twarzy pokrzywdzonego, żądając od niego pieniędzy. Uderzył również kobietę towarzyszącą pokrzywdzonemu. Szybka interwencja mundurowych doprowadziła do zatrzymania napastnika, który po całym zajściu oddalił się do pobliskiego sklepu.

Jak informuje rzeczniczka legionowskich policjantów, podkom. Justyna Stopińska, 39-latek trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu legionowskiego zarzutów usiłowania rozboju oraz znieważania i naruszenia nietykalności cielesnej. Mężczyzna trafił pod policyjny dozór połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za te przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button