Legionowo: Namaluj swój plac zabaw, czyli protest z uśmiechem na ustach

Piknik „Namaluj swój plac zabaw”. Fot. Julita Baczyńska

Namaluj swój plac zabaw – pod takim hasłem w niedzielne popołudnie (29.05) odbył się rodzinny piknik dla najmłodszych mieszkańców Osiedla Jagiellońska w Legionowie. Od godziny 17.00 na placu przy ulicy Broniewskiego, który kiedyś był boiskiem do gry, znowu było gwarno i wesoło. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykorzystały ten czas na świetną zabawę, ale nie tylko. Okazało się, że hasło „Namaluj swój plac zabaw” dzieci potraktowały bardzo poważnie, a ich kreatywność odmieniła szarą, asfaltową płytę boiska w tęczowy świat.

W ten spontaniczny sposób powstała makieta wymarzonego placu zabaw. W większości były to prace zespołowe, choć nie zabrakło także indywidualistów. Na malowidłach pojawiły się: karuzele, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, boiska, zjeżdżalnie, domki z ławeczkami i stolikami w otoczeniu zieleni. Wszystkie dzieci za swoje pomysły nagrodzone zostały watą cukrową.

Malowanie nie było jednak jedyną atrakcją. Grano również w badmintona, piłkę nożną, siatkówkę, była jazda na hulajnogach i deskorolkach. Na koniec spotkania dzieci zgłosiły jeszcze jeden pomysł – budowy źródełka z orzeźwiającą, chłodną wodą, aby nie trzeba było biegać do domu w trakcie zabawy.

Piknik, którego organizatorem było Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy miał pokazać po raz kolejny, czego tak naprawdę potrzebują mieszkańcy Osiedla Jagiellońska. Zdaniem prezesa stowarzyszenia, Bogdana Kiełbasińskiego z pewnością nie jest to kolejny blok. – Cały czas liczymy na dobrą wolę władz SMLW i wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – mówi Bogdan Kiełbasiński.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Namaluj swój plac zabaw, czyli protest z uśmiechem na ustach"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *