Legionowo: Największy mural w Polsce powstanie na Piaskach. Konsultacje już 2 września

Mur okalający NCK na legionowskim os. Piaski, Fot. arch. Legio24.pl

Mur, który chroni tajemnice Narodowego Centrum Kryptologii na terenie legionowskiego os. Piaski obecnie bardziej szpeci niż zdobi tę część miasta. Niebawem jednak ma się to zmienić. Władze stolicy powiatu legionowskiego planują bowiem wymalowanie na nim muralu upamiętniającego największe bitwy polskiego oręża. Ze względu na swoje rozmiary, mural będzie największym w Polsce. Konsultacje w sprawie jego ostatecznego wyglądu odbędą się już 2 września.

– Mural o tematyce ściśle patriotycznej powstanie na murze otaczającym Narodowe Centrum Kryptologii na Piaskach. Dzieło upamiętni 100 największych bitew w historii naszego kraju. Z racji tego, iż osiągnie on długość aż 736 metrów bieżących, zostaną na nim odtworzone nawet najmniejsze szczegóły, takie jak rodzaj broni czy ubioru. Wyróżnione zostaną najważniejsze historyczne daty, które każdy legionowianin powinien znać. Na muralu pojawi się również wiele postaci historycznie związanych z miastem, którym wszyscy wiele zawdzięczamy. Jest to świetny sposób na podniesienie atrakcyjności naszego miasta, a jednocześnie świadomości i patriotyzmu mieszkańców. Wszystko to w bardzo przyjemny i przystępny sposób – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Legionowo.

Mieszkańcom miasta, do wyboru, zostaną przedstawione trzy projekty muralu. O tym, który ostatecznie zostanie wymalowany na murze zadecydują konsultacje społeczne, które odbędą się 2 września w sali konferencyjnej miejskiego ratusza. Ich początek zaplanowano na godz. 18:00. – Wybór nie będzie łatwy, ponieważ realizacją dzieła zajmie się Fundacja Rosko Art, a więc najlepsi muraliści w kraju, których prace można podziwiać w całej Polsce – zapowiadają przedstawiciele UM Legionowo.

Projekty przedstawione podczas konsultacji:

m1

m2

m3

/red/

6 razy komentowano artykuł "Legionowo: Największy mural w Polsce powstanie na Piaskach. Konsultacje już 2 września"

 1. Tak właśnie wyglądają tzw. konsultacje społeczne w Legionowie, kpina z mieszkańców i nabijanie statystyk dla GUS i do medali.

 2. AGNIESZKA | 01/09/2016, godz. 12:19 |

  Mamy trzy propozycje niewiele róźniące się o siebie,więc wybór praktycznie źaden. Widać,że autorem jest jedną i ta sama osoba. Kto to jest? Kto ją wybrał? Ile zapłacono? Dlaczego nie zapytano mieszkańców najpierw o propozycje? Nasz Ratusz to jedna wielka pomyłka.

 3. Kwiatkowski z Legionowa | 01/09/2016, godz. 07:11 |

  Po co negocjacje, gdy wystarczy napisać prośbę do szefa MON o wyrażenie zgody na mural z ZAMACHEM SMOLEŃSKIM i innymi wydarzeniami. Każde inne postawienie sprawy , w obecnych czasach, będzie skazane na niepowodzenie. Później będzie uroczyste odsłonięcie, poświęcenie, msza, apel smoleński, TVP1, prasa, wycieczki, pielgrzymki.

 4. Enigma – dobry i oryginalny pomysł.

 5. Z uwagi na charakter tego miejsca (Narodowe Centrum Kryptologii) uwazam, ze duzo bardziej odpowiedni bylby mural zwiazany z historia zlamania kodu Enigmy. Zolnierze Wykleci i tak juz wyskakuja dzisiaj wszedzie z lodowki.

 6. Kwiatkowski z Legionowa | 30/08/2016, godz. 09:04 |

  LEGIONOWSKIE WŁADZE JUŻ DAWNO ODTRĄBIŁY RADOŚĆ Z PRZEJĘCIA TEGO TERENU… a wyszło TAK SAMO JAK Z POSZERZENIEM DROGI I PRZYWRÓCENIEM POCIĄGU DO ZEGRZA, czyli kiepsko. Z UPIĘKSZENIEM MURU TEGO LEGIONOWSKIEGO “GETTA” TO DOBRY POMYSŁ !!! SZKODA TYLKO, ŻE WOJSKOWE PRZEPISY NIE PRZEWIDUJĄ ŻADNYCH MALUNKÓW I REKLAM NA OGRODZENIACH JEDNOSTEK. MOŻE OBECNE WŁADZE WOJSKOWE ZROBIĄ WYJĄTEK W TYCH PRZEPISACH, PODOBNIE JAK W WIELU INNYCH….

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *