Legionowo: Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostwa Legionowa juniorów w judo

Kolejne święto judo w CSP, fot. LTS Legionowo

W piątek (15.06) Legionowskie Towarzystwo Sportowe już po raz ósmy, we współpracy z Centrum Szkolenia Policji, zorganizowało Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w judo. Następnego dnia, w sobotę (16.06), na tej samej hali widowiskowo-sportowej CSP do rywalizacji przystąpili młodzi judocy z Powiatu Legionowskiego, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Legionowa w Judo.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

Do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Judo przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję i inne zaproszone służby mundurowe. Tegoroczne Mistrzostwa zostały rozszerzone o wszystkie służby mundurowe, co zaowocowało przystąpieniem do rywalizacji reprezentacji z poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojska Polskiego, które łącznie wystawiły 54 reprezentantów.

Rozegrane w CSP zawody pokazują, że sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii to doskonała forma dbania o sprawność fizyczną i niezwykle przydatna umiejętność w służbach mundurowych. Funkcjonariusze wykorzystują ją w walce – niestety nie zawsze sportowej.

LTS do piątkowej rywalizacji wystawiło jednego zawodnika, a był nim Maciej Zreda, który zdobył brązowy medal. Oprócz Macieja, w barwach swojej jednostki wystąpiła trenująca pod okiem trenera Jacka Kuźmińskiego Madlena Kratiuk, która wywalczyła srebrny medal.

Mistrzostwa Legionowa

Mistrzostwa Legionowa w judo dzięki zgodzie Pani Komendant CSP mogły się odbyć w przestronnej hali sportowej CSP na czterech tatami. Sobotnie zawody zgromadziły 52 uczestników w wieku od 4 do 15 lat. Przystąpili oni do rywalizacji o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników, tak aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

W tegorocznym turnieju rywalizowali zawodnicy Sekcji Judo z Wieliszewa oraz gospodarz LTS Legionowo. Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom. Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami. W ceremonii dekoracji uczestniczyli trenerzy: Madlena Kratiuk (Wieliszew), Dawid Więckowski (Wieliszew), Anna Tomaszewska (LTS), Anna Kuźmińska (LTS) i Maciej Zreda (LTS). Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków udało się zakończyć bez urazów, a wszyscy zawodnicy zmotywowani do dalszych treningów  i w fantastycznych humorach udali się na ufundowaną przez Prezesa LTS Jacka Kuźmińskiego pizzę do pobliskiej kręgielni.

/Jacek Kuźmiński, LTS/
www.judo-legionowo.pl

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostwa Legionowa juniorów w judo"

  1. Dziękuję za recenzję 3

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *