Legionowo: Mieszkańcy zdecydują o ostatecznej nazwie dla „Torowej”?

Budowa ulicy roboczo nazwanej "Torową". Fot. Legio24

Mieszkańcy Legionowa będą się mogli wypowiedzieć w konsultacjach społecznych na temat ostatecznej nazwy dla budowanej właśnie ul. „Torowej” (lub “Przytorowej”), czyli wewnętrznej obwodnicy miasta. Ulica, będąca częścią powstającego Centrum Komunikacyjnego ma zostać oddana do użytku wiosną 2016 roku.

W środę (16.12) prezydent miasta Legionowo, Roman Smogorzewski wydał zarządzenie o przeprowadzeniu internetowych konsultacji społecznych w sprawie nazwy dla ul. „Torowej”. Konsultacje, w formie ankiety odbywać się będą za pośrednictwem strony internetowej legionowskiego ratusza w dniach od 31 grudnia 2015 roku do 14 stycznia 2016 roku. Propozycje nazw dla nowej ulicy nie są jeszcze znane, ale zapewne najdzie się wśród nich “Torowa”, jak potocznie mówi się już teraz o tej drodze. Wyniki konsultacji mają być znane do 18 stycznia. Następnie nadaniem nazwy dla ulicy zajmie się Rada Miasta.

Przebieg nowej ulicy. Fot. openstreetmap.org/Legio24

Przebieg nowej ulicy. Fot. openstreetmap.org/Legio24

Ronda niezgody

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem władze Legionowa oraz Rada Miasta wezmą pod uwagę głos mieszkańców w kwestii nazewnictwa. Przypomnijmy, że w 2014 roku wybuchł skandal związany z nadaniem nazw nowym rondom w mieście. Rada Miasta nie słuchając mieszkańców zaproponowała własne, kontrowersyjne nazwy dla tych obiektów. Radni przekonywali wtedy, że to właśnie takich nazw chcieli mieszkańcy. Ostatecznie, po publikacjach internetowych i prasowych zrezygnowano z nadania nazw, które bardziej dzieliły mieszkańców niż łączyły. Czy tym razem historia się powtórzy?

Przeczytaj więcej na temat nazw dla nowych rond:

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Mieszkańcy zdecydują o ostatecznej nazwie dla „Torowej”?"

  1. l. Polskich Kryptologów /Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego/zanim jakiś katabas wymusi nazwę jedynie słuszną

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *