Reklama

LegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Mieszkańcy nie chcą Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Reklama

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw dla nowych rond w Legionowie. Ich wyniki są jednoznaczne – mieszkańcy biorący udział w konsultacjach nie chcą rond imienia „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, „Lecha i Marii Kaczyńskich” czy „Jana Pawła II”. 

Reklama

W piątek (7.03) zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie nazw dla dwóch nowych rond w Legionowie. Zdecydowana większość głosujących nie wybrała żadnej z nazw zaproponowanych przez radnych i grupę mieszkańców.

Wiele osób zdecydowało się natomiast zgłosić własną propozycję – tu w przypadku obu rond najpopularniejszymi nazwami okazały się „Żołnierzy Wyklętych” i „Narodowych Sił Zbrojnych”. Popularne propozycje znajdują się w tabelach poniżej:

Wyniki konsultacji posłużą legionowskim radnym jako materiał do podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej nazewnictwa dla nowych rond. Nie są one jednak dla nich wiążące.

Nowe Rondo Sobieskiego-Parkowa, fot. Legio24
Nowe Rondo Sobieskiego-Parkowa, fot. Legio24

Nowe rondo Cynkowa-Al. Legionów, fot. Legio24
Nowe rondo Cynkowa-Al. Legionów, fot. Legio24

Zagłosowało ponad 2 tys. mieszkańców

Od 20 lutego do 7 marca br. w Legionowie trwały konsultacje społeczne w sprawie nazewnictwa dla rond. Były one prowadzone w formie ankiety w wersjach online i papierowej. W sumie swój głos oddało 2218 osób.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Fajnie, że prowadzono konsultacje społeczne, fajnie, że dano szansę mieszkańcom wypowiedzenia swojego zdania na temat “zaproponowanych przez radnych i grupę mieszkańców” nazw ale już nie fajnie, że nasze wypowiedzi “Nie są one jednak dla nich wiążące” dla radnych skoro “głos oddało 2218 osób” to chyba stanowi nasze (nie małe) zdanie jak mają się nazywać ronda w naszym mieście!
    Myślę, że Radni nie wzięli się z kosmosu i wezmą pod uwagę zdanie swoich wyborców….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close