Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Miejski żłobek obchodzi rocznicę. Powstał 30 lat temu!

Reklama

Legionowski żłobek miejski obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, w środę (5.10) odbyła się niecodzienna uroczystość pełna wspomnień, wzruszających przemówień i ważnych deklaracji na przyszłość. Uczestniczyli w niej obecni i byli pracownicy placówki, a także władze miasta, które reprezentował osobiście prezydent Roman Smogorzewski.

Reklama

– W codziennym biegu życia niewiele czasu mamy na refleksję i podsumowanie tego, co udało nam się dokonać. Jedną z okazji, która pozwala zatrzymać się, spojrzeć w przeszłość, wrócić do wspomnień i pomarzyć o przyszłości, jest jubileusz. Dzisiejsze spotkanie jest ukoronowaniem naszych 30 lat pracy. Przez lata zmienialiśmy oblicze żłobka. Myślę, że się nam udało! Możemy być z siebie dumni! Ostatnie lata były dla nas niezwykle udane. Zaczęło się od systematycznego remontu pomieszczeń budynku, aż do rozbudowy całego żłobka. Placówka zyskała imponujący wygląd. Jest doskonale wyposażona w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne – tymi słowami dyrektor Barbara Mierzejewska powitała gości środowej uroczystości. Zaznaczyła jednocześnie, że hasłem przewodnim dla wszystkich pracowników placówki jest wsłuchiwanie się w głos dziecka. – Każdy, nawet najmniejszy człowiek, ma prawo do szacunku, do uwagi, bezpieczeństwa. My pracownicy żłobka zawsze o tym pamiętamy!

– Chciałbym z okazji tego jubileuszu państwu serdecznie podziękować i pogratulować tego, w jaki sposób oddajecie się pracy, poświęcacie się naszym dzieciom – nie znajduję słów, aby oddać to z jakim profesjonalizmem, zaangażowaniem i miłością opiekujecie się najmłodszymi mieszkańcami Legionowa – powiedział przybyły na obchody jubileuszu prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski, który podczas uroczystości osobiście wręczał podziękowania i kwiaty poszczególnym pracownicom żłobka.

Legionowski żłobek, który jest jedną z największych tego typu placówek na Mazowszu, przez ostatnie lata został gruntownie zmodernizowany i wyremontowany. W 2010 roku zakończyła się budowa nowej części, a w 2013 roku uruchomiono kolejny oddział, dofinansowany z programu „Maluch”. W tej chwili do miejskiego żłobka uczęszcza około 180 dzieci w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button