ReklamaKulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Miejska Biblioteka udostępnia e-booki. W ofercie nawet 50 tys. tytułów!

Reklama

Wraz z nowym rokiem Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie rozpoczęła udostępnianie czytelnikom książek w elektronicznej formie. W ramach powołanego konsorcjum bibliotek publicznych województwa mazowieckiego podpisano umowę z platformą Legimi, czyli internetową wypożyczalnią e-booków. Przez cały 2020 rok, na początku każdego miesiąca, w Poczytalni będą udostępniane kody, które umożliwią bezpłatne korzystanie z zasobów serwisu w danym miesiącu. Do dyspozycji czytelników będzie nawet 50 tys. tytułów.

Reklama

– Bardzo cieszymy się, że udało nam się rozpocząć współpracę z Legimi – mówi Tomasz Talarski, dyrektor legionowskiej biblioteki. – Wiemy, że liczba osób korzystających z ebooków stale rośnie. Coraz częściej słyszeliśmy też pytania o to, czy nasi czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z zasobów tego serwisu, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, gdy nadarzyła się okazja, by dać tę możliwość użytkownikom biblioteki. Liczymy na to, że dzięki poszerzeniu oferty zachęcimy jeszcze większą liczbę osób do korzystania z Poczytalni i innych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej – dodaje dyrektor Talarski.

Z wypożyczonych pozycji można korzystać na komputerach, laptopach, smartfonach, a także na wybranych czytnikach. Na ten moment kody nie dają jednak możliwości czytania książek na urządzeniach Kindle, W przyszłości ma się to jednak zmienić. E-booki wypożyczone z Legimi można czytać na dwóch urządzeniach, wykorzystując ten sam kod – czytamy w komunikacie przesłanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie.

Jak otrzymać kod?

Aby uzyskać kod trzeba być czytelnikiem biblioteki i mieć przy sobie kartę biblioteczną. Można go aktywować przez stronę https://www.legimi.pl/mazowieckie/, bądź po zalogowaniu się na swoje konto w Legimi. Jeśli kod nie zostanie aktywowany do ostatniego dnia miesiąca – wygaśnie, a kolejny będzie można pobrać w Poczytalni na początku następnego miesiąca.

– Zainteresowanie kodami dostępu do Legimi jest duże – styczniowa pula rozeszła się w ciągu 3 dni, a chętnych nadal nie brakuje. Dlatego już teraz informujemy, że następne kody będą rozdawane od 3 lutego – czytamy w informacji przesłanej przez legionowską bibliotekę.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close