ReklamaNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Miasto zainwestuje w łąki kwietne

Reklama

W Legionowie powstanie ponad 1000m2 łąk kwietnych – informuje w komunikacie Urząd Miasta. Łąki mają powstać w sześciu lokalizacjach. Trwa już procedura przetargowa.

Reklama

Urzędnicy planując łąki kwietne na terenie stolicy powiatu legionowskiego biorą pod uwagę następujące lokalizacje: Park Jana Pawła II, pas zieleni między ścieżką rowerową a jezdnią przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Wysockiego, obszar znajdujący się przy ulicy Adama Mickiewicza – obok Lidla i placu zabaw, pas zieleni naprzeciwko dworca kolejowego w Legionowie przy ulicy Kościuszki, teren zieleni obok pętli 723 przy ulicy Sowińskiego oraz teren w Parku Kościuszkowców.

Ponieważ wiosna to idealny czas na utworzenie łąk, ratusz już rozpoczął procedurę przetargową mającą wyłonić firmę, które je założy i później będzie o nie dbać.

Jak czytamy w komunikacie legionowskiego magistratu, do zadań firmy będzie należeć przygotowanie wskazanego terenu pod zasiew, czyli oczyszczenie terenu z chwastów i nawiezienie ziemi, a następnie utworzenie łąki kwietnej.

Wyłoniona w przetargu firma będzie musiała także dbać o założone przez siebie łąki. Wśród prac wymienione jest koszenie, czy dbanie o wysoką wilgotność gleby – zwłaszcza w okresie tuż po wysiewie oraz w okresach suszy.

Na oferty firm zainteresowanych założeniem w Legionowie łąk kwietnych ratusz czeka do poniedziałku (25.05).

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close