Reklama

Foto/WideoLegionowskiSportWiadomości

Legionowo: Memoriał Wojciecha Augustynowicza w Arenie (galeria)

Reklama

W sobotę (5.10) w legionowskiej Arenie odbył się Ogólnopolski Turniej Judo. Było to wyjątkowe spotkanie, które upamiętniło znanego sportowca Wojciecha Augustynowicza, było także okazją do świętowania 50-lecia istnienia judo w Legionowie. Zawody zostały zorganizowane przez Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Urzędem Miasta. W sumie, na matach swoje walki rozegrało 120 zawodników z całej Polski.

Reklama

W zawodach wzięli udział zawodnicy z następujących klubów: Sekcja Judo z Wieliszewa, Arcus z Warszawy, Sekcja Judo SP z Kowies, Bushido z Piaseczna, UKJ 225 z Warszawy, Yuko z Ząbek i oczywiście organizator LTS Legionowo, który wystawił największą, bo aż 80 osobową drużynę. Wszyscy przystąpili do rywalizacji o medale i drobne upominki. Organizatorzy zadbali aby nikt z Legionowa nie wyjechał z pustymi rękoma.

– Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom. Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi – powiedział po zawodach Prezes LTS-u Jacek Kuźmiński.

Nie tylko zawody…

Po zakończeniu zawodów pierwsi wychowankowie Pana Wojtka – Włodzimierz Bobrek i Adam Dziurdź przygotowali pokaz Nage-no-Kata, a młodsi wspaniały układ łączący taniec i judo. Następnie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami.

W ceremonii dekoracji uczestniczyli: Gabriela Augustynowicz żona Pana Wojtka, Roman Smogorzewski Prezydent Miasta Legionowo, Antoni Zajkowski Srebrny medalista olimpijski w judo, Jerzy Walkiewicz pierwszy Prezes Sekcji Judo w Legionowie, Tadeusz Szulc Radny Powiatu Legionowskiego oraz trenerki LTS Anna Tomaszewska i Anna Kuźmińska.

– Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków udało się zakończyć bez urazów. Po turnieju wszyscy starsi zawodnicy i zaproszeni goście udali się cmentarz, gdzie złożono kwiaty na grobie Pana Wojciecha Augustynowicza. Nie obyło się także bez poczęstunku, który ufundował Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski – dodaje Prezes LTS-u Jacek Kuźmiński.

Zobacz galerię zdjęć:

fot. Ogrodzka-Studio-Art-fotoosa

/red., LTS/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close