Legionowo: Maszyna czasu stanie przed Muzeum Historycznym

Time Machine. Fot. UM Legionowo

Już niebawem na terenie Muzeum Historycznego w Legionowie zostanie zamontowana specjalna instalacja – tzw. time machine, w której najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli poznać jego bogatą historię.

Instalacja adresowana do najmłodszych zwiedzających pojawi się na dziedzińcu przed wejściem do budynku muzeum. Obiekt w formie tunelu, zafunkcjonuje jako „Time machine”. Tunel będzie miał zewnętrzną nieruchomą ściankę. Na wewnętrznej części pierścieni naniesione zostaną zdjęcia Legionowa i jego zabytków. Jeden z pierścieni zostanie wyposażony w ruchomą płaszczyznę poruszaną siłą mięśni, a konkretnie przy pomocy stóp.

Dziecko obracając pierścień i oglądając fotografie, odbędzie zarazem podróż w czasie markowaną także doborem zmieniających się zdjęć utrzymanych w sepii a także czarno-białych i kolorowych. Poszczególne pierścienie będą od siebie niezależne.

Instalację wykona firma S&S Piłczyński Piotr Piłczyński z Dobczyna. Koszt prac, które są współfinansowane z Unii Europejskiej wyniesie blisko 86 tys. złotych.

Kiedy będzie można skorzystać z maszyny czasu?

“Time machine” jest elementem wystawy stałej, której uruchomienie planowane jest na jesień tego roku. – Nie wykluczone, że sama instalacja (time machine – red.) będzie udostępniona mieszkańcom wcześniej – mówi w rozmowie z Portalem Legio24.pl Wawrzyniec Orliński, Zastępca Dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie. Na razie pewne jest, że do końca czerwca tego roku mają zakończyć się odbiory techniczne tej ciekawej konstrukcji.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Maszyna czasu stanie przed Muzeum Historycznym"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *