Legionowo: Maszty fotoradarów poznikały. Został tylko jeden

Fotoradar przy ul. Jana Pawła I w Legionowie został zdemontowany. Fot. arch. Legio24.pl

Kierowcy poruszający się ulicami Legionowa z zadowoleniem zauważyli, że maszty fotoradarów znikają. Z czterech został tylko jeden – ten przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w ulicy Jana Pawła I. Czy to oznacza mniej kontroli prędkości przeprowadzanych przez Straż Miejską?


Od dawna panuje przekonanie, że ulubionym zajęciem strażników miejskich jest zabawa fotoradarem. Nie tylko poprawia ona bezpieczeństwo na ulicach miast, ale również przynosi wymierne korzyści finansowe budżetowi. Choć twierdze to niezupełnie pasuje do legionowskich strażników, to ich również objęły zmiany w obowiązujących przepisach. Zgodnie z nowymi zasadami straż miejska może mieć ustawione przy ulicach tyle masztów, iloma fotoradarami dysponuje. Legionowscy strażnicy mając tylko jeden fotoradar mogą mieć zatem tylko jeden maszt. Wybrano, że zostanie ten przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jana Pawła I. Dlaczego akurat tam?

Jak powiedział naszej redakcji Adam Nadworski, zastępca komendanta straży miejskiej zadecydowały względy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczającej do tej placówki. – Pozostałe maszty leżakują w magazynie i czekają na ewentualną zmianę przepisów – mówi Adam Nadworski.

Fotoradar jest w naprawie

Jak udało nam się dowiedzieć na chwilę obecną jedyny fotoradar legionowskich strażników jest w naprawie. Ma wrócić do Legionowa w ciągu najbliższych dni. Wtedy to, sprawne już urządzenie zacznie robić kosztowne fotografie upamiętniające wykroczenia drogowe przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Sam maszt zostanie również odpowiednio oznakowany, aby kierowcy wiedzieli, że nadmierna prędkość zostanie uwieczniona.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Maszty fotoradarów poznikały. Został tylko jeden"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *