Legionowo: Mannequin Challenge dla Wojtka Kowalczyka już w najbliższą sobotę

Rynek Miejski w Legionowie, to właśnie tu, w sobotę odbędzie się Mannequin Challenge, Fot. arch. Legio24.pl

W najbliższą sobotę (10.12) na Rynku Miejskim w Legionowie odbędzie się podwójnie niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy w stolicy powiatu legionowskiego zostanie zorganizowany Mannequin Challenge, w którym będzie mógł wziąć udział każdy chętny, a po drugie akcja ma za zadanie wesprzeć chorego na SMA Wojtka Kowalczyka, doskonale znanego każdemu mieszkańcowi miasta. Początek imprezy przewidziano na godz. 13:00.

– Zbliżają się Święta, czas spełnionych marzeń. Szukając na niebie gwiazdki zamarzyłem, nie o worku prezentów lecz o czymś niezwykłym i szalonym – nagraniu największego w Polsce Mannequin Challenge. Wystarczy tylko kilka minut postać w bezruchu, a cała Polska o nas usłyszy. Pomoże to nie tylko mi, ale wszystkim dzieciom z SMA w dostępie do leku, który dosłownie nas poruszy. To nie żart, zapraszam wszystkich na akcję w sobotę, 10 grudnia o godz.13:00, która odbędzie się przy studni na Rynku w Legionowie. Tylko razem pokonamy potwora SMA! Zaproście swoich znajomych! – pisze do redakcji Legio24.pl Wojtek Kowalczyk.

– Zróbmy największy Mannequin Challenge w Polsce, wstrzymajmy Legionowo i poruszymy Wojtka! – dodają organizatorzy akcji na swoim profilu w portalu społecznościowym.

Mannequin Challenge – co to takiego jest?

Mannequin Challenge to nagranie wideo, na którym wszyscy – przez określony czas – zastygają w bezruchu. Każdy w innej pozie. Wszystko wygląda tak, jakby ktoś za pomocą jakiegoś urządzenia na chwilę zatrzymał świat.

Po raz pierwszy Mannequin Challenge został wykonany 12 października 2016 roku przez studentów w Jacksonville na Florydzie (USA). Pomysł został szybko podchwycony i obecnie cieszy się dużą popularnością na świecie.

/red/

5 razy komentowano artykuł "Legionowo: Mannequin Challenge dla Wojtka Kowalczyka już w najbliższą sobotę"

  1. Jestem mieszkańcem i nie znam czlowieka!!!

  2. Pomoc ma polegać na tym, że “wolontariat będzie łapał”? Niezłe jaja a zarazem żałosne.

  3. Namiot wodza Ugryźmniewjajo z plemienia Barabara | 08/12/2016, godz. 20:10 |

    Gdy już wszyscy ruszą z bezruchu wolontariat będzie ich łapał, aby dali datek. Tak ciężko to zrozumieć?

  4. W jaki sposób ta akcja ma pomóc Wojtkowi?

  5. Bezmyślne, durnowate kopiowanie idiotycznych pomysłów z USA. Czy już nie stać nas na wymyślenie własnej akcji, żeby komuś pomóc? Zawsze musimy łykać każde g…. jakie nam się wciska? Pomagajmy ludziom, pomagajmy , to nie zwalnia z myślenia i z własnej inicjatywy dla tych , którzy chcą pomóc.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *