Reklama

KulturaLegio EduLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: „Manhu” zachwyciło publiczność. Będzie kolejne przedstawienie w ratuszu

Reklama

W sobotę (14.05) mieszkańcy Legionowa obejrzeli kolejną, szóstą już premierę Teatru Muzycznego „Nikt mnie nie chce” działającego przy Zespole Szkół w Legionowie. Jak co roku występ młodych artystów cieszył się wielkim zainteresowaniem widzów ze stolicy powiatu legionowskiego i okolic. Kto przegapił majową premierę spektaklu „Manhu” będzie mógł nadrobić zaległości już na początku czerwca.

Reklama

Od początku działalności młodzi aktorzy pod czujnym okiem Magdaleny Zalewskiej – scenarzystki i reżysera w jednej osobie realizują autorskie przedstawienia wpisane w aktualne wydarzenia, ale mające też wymowę uniwersalną. Widzieliśmy już różne odsłony legionowskiego teatru i różne ekipy aktorskie, ale jedno pozostaje niezmienne – cel, jaki chce realizować wymieniona wyżej założycielka teatru. Kolejnymi spektaklami odpowiada na zapotrzebowanie publiczności dotyczące ambitnej tematyki oprawionej w atrakcyjną dla widza formę. Ta formuła sprawdziła się i tym razem, o czym świadczy wypełniona po brzegi sala widowiskowa legionowskiego ratusza i aplauz publiczności po spektaklu.

Tematyka „Manhu” wymaga pogłębionej refleksji i skupienia. Historia Mojżesza z odniesieniami do współczesności to opowieść o człowieku, który ma do spełnienia pewną misję i musi ją zrealizować z ludźmi, którzy nie zawsze rozumieją cel, a w sytuacjach trudnych spiskują i oddają cześć bożkom. „Manhu” to pełna nadziei opowieść o sile miłości, odwagi i pokory, to opowieść o wyjątkowej podróży, jaką jest życie każdego z nas.

Scenariusz spektaklu – bardzo aktualny, bo nawiązujący do myśli przewodniej Światowych Dni Młodzieży: „Więc odrzuć lęk i wiernym bądź, /Swe troski w Panu złóż” – wymagał skupienia i skłaniał do pogłębionej refleksji dotyczącej własnych, życiowych wyborów. Na scenie zaprezentowała się bardzo młoda, ale niezwykle dojrzała grupa teatralna teatru muzycznego. Siłą młodych aktorów, którzy urzekli publiczność, są doskonałe warunki sceniczne i idealna integracja – to grupa, w której każdy ma swoje wyjątkowe miejsce, ludzie, którzy „są razem i równocześnie w tym „razem” pozostają sobą” – jak mówił Jan Paweł II.

Barwna scenografia, kostiumy stworzone przez samych aktorów, piękna muzyka i wyjątkowo dojrzałe interpretacje piosenek, oryginalne układy choreograficzne to kolejne atuty młodych artystów.

Wszystkich, którzy nie obejrzeli przedstawienia 14 maja, zapraszamy już 5 czerwca na godz. 18.00 do sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Młodzi aktorzy ponownie dadzą popis swoich niezwykłych umiejętności, talentu i dojrzałości scenicznej. Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Przedstawienie „Manhu” zostało przygotowane jako wprowadzenie w legionowskie obchody Światowych Dni Młodzieży.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close