Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Majowe „Kino Otwarte” pod znakiem Oscara

Reklama

We wtorek (24.05) w sali widowiskowej legionowskiego ratusza odbędzie się kolejne spotkanie w ramach popularnego cyklu Powiatowej Instytucji Kultury – „Kino Otwarte”. W tym miesiącu widzowie będą mogli obejrzeć nie jeden, ale aż pięć filmów. Wszystkie te krótkometrażowe obrazy dostały w tym roku nominację do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Reklama

W ramach majowego „Kina Otwartego” widzowie obejrzą pięć znakomitych produkcji:

AVE MARIA (15 min.) Palestyna, Francja, Niemcy
reż. Basil Khalil
Brawurowa komedia. Zakonnice z klasztoru Sióstr Miłosierdzia, usytuowanego pośród dzikiego krajobrazu na Zachodnim Brzegu Jordanu, działają wedle codziennej rutyny, na którą składają się cisza i modlitwa. Ich spokój zostaje zakłócony, gdy do klasztornych drzwi puka żydowska rodzina, która szuka pomocy po tym, jak rozbiła się samochodem o ścianę klasztoru.

DAY ONE (25 min.) USA
reż. Henry Hughes
Film na podstawie prawdziwych wydarzeń. Feda, świeżo po rozwodzie, dołącza do armii USA jako tłumaczka. Pierwszego dnia pobytu w Afganistanie jej oddział przeszukuje dom człowieka konstruującego bomby. Kiedy jego żona zaczyna rodzić, tłumaczka musi się podjąć zadania wykraczającego poza jej obowiązki i odebrać skomplikowany poród dziecka.

WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE / ALLES WIRD GUT (30 min.) Niemcy, Austria
reż. Patrick Vollrath
Michael przyjeżdża do byłej żony, by odebrać od niej Leę, ich ośmioletnią córkę. Wydaje się, że wszystko przebiegnie tak, jak co drugi weekend, gdy dziewczynka widzi się z ojcem. Po pewnym czasie Lea zaczyna czuć jednak, że coś jest nie w porządku. Pełna emocji opowieść, którą Michael Haneke nazwał poruszającą i urzekającą od pierwszej do ostatniej sekundy.

SHOK (21 min.) Kosowo, Wielka Brytania
reż. Jamie Donoughue
Pogrążone w wojnie Kosowo, 1988 rok. Petrit i Oki są najlepszymi przyjaciółmi. Pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, a decyzje, które podejmą, wpłyną nie tylko na życie chłopców, ale również na los ich rodzin. Pierwsza w historii Kosowa nominacja do Oscara!

JĄKAŁA / STUTTERER (12 min.) Wielka Brytania, Irlandia
reż. Benjamin Cleary
Greenwood jest uroczym i zabawnym chłopakiem, który od pół roku koresponduje w sieci z piękną i inteligentną Ellie. Pewnego dnia dziewczyna oznajmia, że będzie w Londynie i proponuje mu spotkanie na żywo. Greenwood marzy o tym, żeby zobaczyć się z Ellie. Nie powiedział jej jednak, że na przeszkodzie ich idealnej randki może stanąć jego… jąkanie się.

Po projekcji filmów mieszkańcy powiatu legionowskiego, zgromadzeni w sali widowiskowej ratusza spotkają się z Kają Klimek.

Wstęp na pokaz jest wolny. Początek „Kina Otwartego” zaplanowano na godz. 19:00.

Nad cyklem „Kino Otwarte” patronat medialny sprawuje Portal Legio24.pl.

oskary

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close