ReklamaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Liczą komputery i drukarki

Reklama

Od 24 listopada do 4 grudnia w legionowskich szkołach i przedszkolach trwają działania związane z kontrolą systemów informatycznych i sprzętu komputerowego. Ta inwentaryzacja związana jest z audytem, jaki przeprowadza legionowski magistrat.

Reklama

Urząd Miasta Legionowo zapowiada zmiany w placówkach oświatowych. Ratusz zamierza przejąć obsługę informatyczną funkcjonujących systemów w szkołach i przedszkolach. – Tworzymy właśnie sieć światłowodową, która połączy wszystkie jednostki. Następnie kupimy jedno łącze internetowe dla wszystkich placówek oświatowych – mówi Zastępca Prezydenta Piotr Zadrożny.

Kładą światłowody

Obecnie trwają prace polegające na rozbudowie sieci teleinformatycznej w Legionowie polegające m.in. na montażu i instalacji kabli światłowodowych na słupach oświetleniowych na odcinkach od najbliższych punktów węzłowych istniejącej sieci do punktów końcowych czyli do szkół (SP1, SP2, SP3, SP4, SP6, SP7, SP8) i przedszkoli (PM1, PM3, PM5,PM6, PM10, PM13) oraz budynku Muzeum Historycznego i Ośrodka Pomocy Społecznej. Prace wykonuje firma POINT Sp. z o.o., która złożyła ofertę w wysokości 89 000 zł i wygrała przetarg. W postępowaniu dot. zamówienia brały udział jeszcze dwa podmioty –  JMDI Jacek Maleszko i IT TECH Roman Laskowski.

Inwentaryzacja

By przygotować się do zmian, w szkołach i przedszkolach trwają przygotowania do audytu, który ma określić warunki panujące w każdej z placówek. Nauczyciele będą musieli policzyć komputery, drukarki, znaleźć hasła dostępu i odpowiedzieć na szereg innych pytań, np. – Do kiedy obowiązuje obecna umowa serwisowa i jaki jest czas jej wypowiedzenia?

Jak informuje legionowski magistrat wprowadzane zmiany mają przynieść oszczędności. Poprawić się także mają warunki pracy nauczycieli i nauki uczniów.

/iw/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close