Legionowo: Liceum Konopnickiej wyróżnione tytułem „Wiarygodna szkoła”

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie, fot. Legio24

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie dołączyło do grona najlepszych szkół w Polsce. Placówka otrzymała bowiem ogólnopolskie wyróżnienie „Wiarygodna szkoła”.

Na początku 2016 roku uruchomiona została nowa edycja popularnego programu „Wiarygodna szkoła”. W tym roku komisja konkursowa wzięła pod lupę technika i licea ogólnokształcące. Wśród grona wyróżnionych placówek znalazło się się także najstarsze liceum w Legionowie – im. Marii Konopnickiej, od lat kierowane przez Brygidę Wagner – Konstantynowicz.

– Wyróżnienie to szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie młodzieży bezpieczeństwa. Istotną kwestią jest fakt, że podstawowym kryterium było uzyskanie przez szkołę wysokiego wskaźnika Edukacyjnej Wartości Dodanej opracowanego w oparciu o wyniki podsumowujące egzamin maturalny. EWD – jest to wskaźnik, który w bardzo ładny sposób ukazuje jaki postęp zrobił uczeń w trakcie nauki w szkole. Jest to porównanie wyników egzaminów gimnazjalnych i maturalnych – czytamy w komunikacie Biura Programu „Wiarygodna Szkoła”.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnienie najlepszych szkół w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.

Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Liceum Konopnickiej wyróżnione tytułem „Wiarygodna szkoła”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *