Zamknij

Legionowo: Liceum Konopnickiej podsumowuje I półrocze roku szkolnego 2016/2017

11:29, 31.01.2017
Skomentuj

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, czyli półmetek roku szkolnego 2016/2017. Koniec pierwszego semestru to idealny czas na pierwsze podsumowania osiągnięć. Dziś przyjrzymy się tym wypracowanym przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, w skład którego wchodzą Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi.



- Początek nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od informacji, że Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Legionowie znalazło się w prestiżowym gronie 150 Szkół Kompetencji Przyszłości - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez szkołę. Jest to ranking publikowany co roku przez SocialWolves i dziennik "Rzeczpospolita". Ranking powstał na podstawie wyników olimpiady "Zwolnieni z Teorii", organizowanej pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, aktualnie pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Na kolejny sukces uczniów 'Konopnickiej" nie trzeba było czekać długo. Uczniowie klasy 3a przygotowali film, dzięki któremu w ramach konkursu 30 laboratoriów na 30-lecie ADAMEDU wygrali dla szkoły laboratorium o wartości 10 tys. zł. Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie jest jedną z 30 szkół w Polsce, które takie laboratorium otrzymało, jedyną w powiecie legionowskim.

W październiku odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania pierwszy ogólnopolski międzyszkolny hackathon online - Hackathon "HackHeroes" . Tam również zaznaczyli swoją obecność uczniowie "Konopnickiej", zdobywając nagrodę specjalną w wysokości 1000 zł. za aplikację "MeetYourWeek". Informatyka staje się mocną stroną szkoły. W Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących realizowana jest innowacja pedagogiczna "Programowanie w informatyce drogą do sukcesu edukacyjnego i rozwoju osobistego ucznia". Rozszerza ona nauczanie informatyki o naukę algorytmiki i programowania. Uczniowie w ramach zajęć poznają podstawowe algorytmy, podstawy języka Python oraz środowisko programistyczne PyCharm. Pracują z wykorzystaniem metod aktywizujących oraz metodą projektów, a na wybranych zajęciach uczą się również wykorzystania środowiska graficznego (program turtlepython).

Szkoła ma również laureatów i finalistów wielu konkursów, w tym konkursów kuratoryjnych.

/red., Renata Kamińska-PZSO/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%