Legionowo: Liceum Konopnickiej z laboratorium wartym 10 tys. złotych!

Wejście główne do budynku LO im. Konopnickiej w Legionowie, Fot. arch. Legio24.pl

Jeszcze w tym roku szkolnym sześć szkół z terenu województwa mazowieckiego wzbogaci się o nowoczesne wyposażenie swoich pracowni laboratoryjnych. Sprzęt dla swoich placówek wygrali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”. Eksperymenty na wartym 10 tysięcy zł. sprzęcie badawczym będzie przeprowadzać między innymi młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie.

Aby zwyciężyć i wygrać wart 10 tys. złotych sprzęt laboratoryjny, uczniowie wraz z nauczycielem musieli opracować kreatywny i nieszablonowy scenariusz lekcji, a na jego podstawie nagrać krótkie wideo na jeden z zadanych tematów:

  • Chemia w kuchni i jedzeniu.
  • Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
  • Z czego składa się Wszechświat?
  • Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

Jak informują przedstawiciele Grupy Adamed, w sumie zgłoszono niemal 300 prac – konkurencja była więc ogromna i tym większe gratulacje należą się zwycięzcom. – Kreatywność uczniów i nauczycieli była niezwykła, a popularność bardzo nas ucieszyła – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w Grupie Adamed.

Wszystkie filmy zostały opublikowane w sieci, a w pierwszym etapie wyboru zwycięzców swoje głosy oddawali internauci. 150 tysięcy online’owych opinii pozwoliło wyłonić 100 najciekawszych propozycji spośród których konkursowe jury wybrało 30 najlepszych prac.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Liceum Konopnickiej z laboratorium wartym 10 tys. złotych!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *