Legionowo: Lepszy dojazd do PKP na Przystanku. Wyremontują Gdańską i Piastowską

Fot. arch. Legio24.pl

Mieszkańcy legionowskiej dzielnicy Przystanek doczekają się w końcu remontu dwóch, do tej pory zapomnianych przez samorządowców ulic Gdańskiej i Piastowskiej, które prowadzą do stacji kolejowej Legionowo – Przystanek. Przebudowa może ruszyć już w maju.


Urząd Miasta Legionowo ogłosił właśnie przetarg na wykonanie przebudowy. Zgodnie z jego zapisami remontem zostanie objęta ulica Gdańska na odcinku od Ronda Poniatowskiego do Piastowskiej oraz ulica Piastowska od Gdańskiej do Kościuszki. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie tych ulic. Firmy zainteresowane wykonaniem tej inwestycji mogą swoje oferty składać do 10 kwietnia.

Co dokładnie zostanie zrobione?

Przede wszystkim ulice zyskają nową nawierzchnię z kostki betonowej brukowej. Po remoncie ul. Piastowska będzie miała szerokość 5 metrów, a Gdańska 5,5 metra. Przy obu ulicach powstanie także chodnik, specjalne odwodnienia oraz oznakowanie pionowe i poziome. Firma, która wygra przetarg wykona również wjazdy na posesje.

Kiedy ruszy przebudowa?

Umowa z przyszłym wykonawcą ma zostać podpisana do 9 maja. Niewykluczone więc, że ekipy drogowców wejdą na plac budowy w tym właśnie miesiącu. Dokumentacja przetargowa przewiduje 45 dniowy termin wykonania prac, co oznacza, że ulice mogą być gotowe w lipcu.
/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Lepszy dojazd do PKP na Przystanku. Wyremontują Gdańską i Piastowską"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *