ReklamaNajważniejsze

Legionowo: Koronawirus w Szkole Podstawowej numer 1. Placówka będzie działać normalnie

Reklama

U jednego z pracowników Szkoły Podstawowej numer 1 w Legionowie zdiagnozowano koronawirusa – informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo. Placówka planowała przejść w tak zwany hybrydowy system pracy, ale nie zgodził się na to Sanepid. (Aktualizacja artykułu godz. 16:00)

Reklama

Koronawirusa u pracownika legionowskiej jedynki zdiagnozowano we wtorek (6.10). Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Legionowo, niezwłocznie po uzyskaniu informacji o tym fakcie, powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jak zaznacza ratusz, podejmowane są obecnie działania określone procedurami. Dyrektor jest w kontakcie z Sanepidem oraz oczekuje na pozytywną opinię w sprawie wprowadzenia nauczania hybrydowego. Bez tej zgody nie jest to możliwe. Nauczanie hybrydowe polega na przeprowadzaniu części zajęć szkolnych w systemie nauczania zdalnego. Dodatkowo, w godzinach wieczornych (6.10) będzie przeprowadzona dodatkowa dezynfekcja szkoły, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego uczniów i pracowników.

Aktualizacja godz. 16:00

– Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymała negatywną odpowiedź legionowskiego Sanepidu w sprawie możliwości wprowadzenia nauki w trybie hybrydowym. W związku z tym szkoła będzie funkcjonowała tradycyjnie – informuje Urząd Miasta Legionowo.

W chwili obecnej 3 nauczycieli oraz ponad 40 uczniów tej placówki zostało skierowanych na kwarantannę, a jeden z pracowników dydaktycznych został objęty nadzorem epidemiologicznym.

Ratusz zaskoczony decyzją Sanepidu

– Decyzja sanepidu jest dla nas niezrozumiała. Naszym celem jest zapewnienie jak największego poziomu bezpieczeństwa zarówno uczniom, jak i pracownikom szkoły. Dlatego popieraliśmy wniosek dyrektora o przejście na hybrydowy tok nauczania – mówi zastępca prezydenta Piotr Zadrożny.

Duży wzrost zakażeń w powiecie

Codzienne statystyki „koronawirusowe” publikowane przez legionowski Sanepid nie napawają optymizmem. Z poniedziałkowego (5.10) komunikatu wynika, że w powiecie doszło do 59 nowych zakażeń koronawirusem. Z kolei kwarantanną domową objęto 117 osób, które narażone były na kontakt z SARS-COV-2. Pod nadzór epidemiologiczny trafiło 12 osób.

Aktualizacja godz. 16:00

W komunikacie z dnia 6 października 2020 roku legionowski Sanepid podał informację, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 2 osób. Na kwarantannę skierowano 45 osób, izolacją domową objęto 2 pacjentów, 9 osób poddano nadzorowi epidemiologicznemu.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close