Legionowo: Legion zebrał ponad 22 litry krwi

Fot. Klub Honorowych Dawców Krwi Legion

Ponad 22 litry krwi zebrał podczas sobotniej (8.02) akcji Klub Honorowych Dawców Krwi Legion. Zbiórka krwi, która odbywała się pod auspicjami PCK, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, co wywołało ogromne zadowolenie wśród organizatorów i ekipy ambulansu. Portal Legio24.pl patronował temu wydarzeniu.

fot. Klub Honorowych Dawców Krwi Legionfot. Klub Honorowych Dawców Krwi Legion

W sobotni poranek, punktualnie o godz. 9:30 pod miejskim ratuszem rozpoczęła się kolejna na terenie Legionowa akcja krwiodawstwa. Zbiórka krwi dla potrzebujących cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Z tego powodu trzeba było nawet przedłużyć czas jej trwania o prawie godzinę. Olbrzymią chęcią mieszkańców powiatu legionowskiego do dzielenia się bezcennym darem, jakim jest krew, była zaskoczona nawet ekipa ambulansu. W sumie zebrano ponad 22 litry krwi. Teraz posłuży ona do ratowania życia i zdrowia ciężko chorym i ofiarom wypadków.

Kolejnym pozytywnym akcentem sobotniego spotkania było zainteresowanie honorowych krwiodawców Klubem Legion. W sumie podczas jednego dnia liczba jego członków wzrosła o 20 osób, kilkanaście kolejnych zastanawia się nad wstąpieniem w jego szeregi. – To była naprawdę udana akcja – mówi Portalowi Legio24.pl Robert Kowalewski, prezes Klubu Legion. – Już teraz planujemy kolejne akcje i mam nadzieję, że będą tak samo dobrze przyjęte – dodaje.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Legion zebrał ponad 22 litry krwi"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *