Legionowo: Lecznica weterynaryjna Legwet zorganizuje miejski wybieg dla psów

Wybieg powstanie na pustej działce przy ul. Sobieskiego w Legionowie. Fot. arch. Legio24

Urząd Miasta Legionowo wybrał już firmę, która na niezagospodarowanej do tej pory działce położonej przy ul. Jana III Sobieskiego zorganizuje wybieg dla psów. W postępowaniu przetargowym udział wziął tylko jeden podmiot – lecznica weterynaryjna Legwet i to ona właśnie zajmie się  stworzeniem „psiego parku”.

Legwet za dzierżawę działki o powierzchni ponad 3 tys. m2 zapłaci zaledwie 1100 złotych miesięcznie. W zamian za tę niezwykle atrakcyjny czynsz dzierżawca będzie musiał urządzić na tym terenie zarówno psi wybieg, jak i plac zabaw. Teren zostanie ogrodzony, zagospodarowany alejkami, wśród których staną ławki i kosze na śmieci. Powyższe zagospodarowanie powinno obejmować minimum 50% powierzchni działki. Pozostała powierzchnia może być zagospodarowana na cele określone w planie zagospodarowania przestrzennego poza zabudową mieszkaniową.

Jak Legwet zagospodaruje pozostałe 1,5 tys. m2 pozostaje w dalszym ciągu wielką tajemnicą. Nie jest wykluczone, że w tym miejscu powstaną po prostu parkingi dla samochodów lub garaże. Najprawdopodobniej, aby zrekompensować sobie koszt poniesionych inwestycji miejsca postojowe będą płatne.

Umowa dzierżawy obowiązywać będzie 20 lat.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Lecznica weterynaryjna Legwet zorganizuje miejski wybieg dla psów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *