Reklama
Legio PomagamLegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Legionowo: Łańcuszek ludzkich serc dla Wojtka Kowalczyka

W Legionowie nie brakuje ludzi dobrej woli. Ludzi, którzy poświęcają – zupełnie bezinteresownie– swój czas i energię na niesienie pomocy innym – bardziej potrzebującym mieszkańcom. Pod tym względem Legionowo jest wyjątkowe na tle innych gmin powiatu, którego jest stolicą. Jedną z takich osób jest nasz Czytelnik, Dariusz Grodecki, który bardzo zaangażował się w pomoc ciężko choremu Wojtkowi Kowalczykowi – zbierającemu pieniądze na bardzo drogie leczenie. Leczenie, które daje nadzieję na lepsze jutro. Każdy z nas także może się przyłączyć do tej pomocy. Już 13 sierpnia w Parku Zdrowia, podczas wieczorku tanecznego specjalnie dla Wojtka Kowalczyka zostanie zorganizowana kwesta. O jej szczegółach możecie przeczytać poniżej, w liście Dariusza Grodeckiego do mieszkańców powiatu legionowskiego.

Reklama

Szanowni Państwo,

Od 38 lat jestem mieszkańcem Legionowa – wolontariuszem Legionowskiego Wolontariatu oraz pomysłodawcą Legionowskiego Okna Życia (Kapliczki Życia). Dziś chciałbym zaprosić Państwa na specjalne wydarzenie. W sobotę (13.08), podczas wieczorku tanecznego dla seniorów, w Parku Zdrowia odbędzie się zbiórka pieniędzy dla mieszkańca Legionowa Wojtka Kowalczyka, której jestem organizatorem. Kwesta będzie odbywać się w godzinach 19:00 – 22:00. Jej celem jest zebranie każdej możliwej sumy pieniędzy na kolejny przeszczep komórek macierzystych dla Wojtka. Termin tego przeszczepu planowany jest na wrzesień tego roku. Koszt to 25 tys. zł, a przed Wojtkiem jeszcze 4 takie przeszczepy na łączną kwotę 100 tys. zł.

Zwracam się do społeczności Powiatu Legionowskiego – zbudujmy wspólnie „Łańcuszek ludzkich serc” dla Wojtka. Proszę:
– Prezesów wszystkich firm, instytucji i klubów
– właścicieli składów materiałów i hurtowni budowlanych
– firm przewozowych i transportowych
– każdą osobę prowadzącą działalność gospodarczą
– usługodawców z Legionowa i terenu powiatu…

Niezależnie od profilu i rodzaju działalności zawsze możecie Państwo okazać gorące ludzkie serce. Dzięki Państwa szlachetności wrześniowy przeszczep nie pozostanie pustym terminem na papierze. Proszę również społeczność rodziców z terenu Legionowa i całego powiatu o solidarne przyłączenie się do akcji.

Dziś już wiem jak wspaniałe są serca Legionowian, dzieci, rodziców, seniorów mojego miasta. W czasie ubiegłorocznej zbiórki dla Wojtka, w Parku Zdrowia (18 września) w mojej puszce zabrakło miejsca. Obraz, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci to dzieci, które jako jedne z pierwszych wrzucały pieniądze do puszki w czasie ubiegłorocznej zbiórki. Wiem, że i tym razem nie pozostaniecie obojętni – bądźcie Państwo z nami 13 sierpnia w legionowskim Parku Zdrowia.

Dziękuję wszystkim mediom, które przyłączyły się do Łańcuszka Ludzkich Serc. To dzięki nim docieramy do Państwa domów. Są to pierwsze ogniwa Łańcuszka.

Serdecznie i gorąco dziękuję:
– p. Markowi Dąbrowskiemu – autorowi plakatu na kwestę
– p. Lukas Bejk z plaży Wieliszew za nagłośnienie.

Pamiętajmy, że dobro, ciepło, szlachetność, którą dajemy innym zawsze do nas powróci.

Na koniec jeszcze jedna informacja. Jeżeli z przyczyn losowych, na przykład złej pogody, kwesta nie będzie mogła się odbyć, to zostanie przeniesiona na kolejny możliwy termin, czyli 27 sierpnia.

Z poważaniem, Dariusz Grodecki

13624442_293018884379338_1003464543_n

Jak jeszcze można pomóc Wojtkowi Kowalczykowi?

  • Wyślij sms o treści Wojtek na nr 72052 (koszt 2,46,- brutto)
  • Zrób przelew na konto o numerze 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 w tytule wpłaty wpisując 13830 WOJCIECH KOWALCZYK DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button