Legionowo: KZB i PEC będą wspólnie zarządzać Centrum Komunikacyjnym

Dworzec w Legionowie. Fot. Skanska

Konsorcjum spółek PEC Legionowo i KZB Legionowo będzie zarządzać Centrum Komunikacyjnym. W zeszłym tygodniu Urząd Miasta Legionowo rozstrzygnął trwający od połowy października przetarg w tej sprawie. Dworzec wraz z parkingami wielopoziomowymi zostanie teraz wydzierżawiony, zgodnie z zeszłoroczną uchwałą Rady Miasta Legionowo na okres 20 lat. Dla mieszkańców wiele się nie zmieni. W budynku dworca pojawią się najemcy prowadzący lokale handlowe i usługowe i być może kasa biletowa. Trzeba się także liczyć z rychłym wprowadzeniem opłaty za korzystanie z miejsc postojowych na parkingu wielopoziomowym – tym już wybudowanym – znajdującym się po stronie os. Piaski.

Rozstrzygnięcie przetargu może budzić pewne zdziwienie. W zeszłym roku bowiem prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski, zachwalając ideę wydzierżawienia obiektu mówił wprost, że najlepszym dzierżawcą będzie prywatna firma. Tymczasem przetarg wygrały spółki należące w 100% do miasta. – Wynik przetargu to bardzo dobra informacja dla mieszkańców. Doświadczenie, stabilna pozycja i znajomość lokalnego rynku to ich (PEC i KZB – red.) niewątpliwe atuty – czytamy w komunikacie ratusza. Baczni obserwatorzy legionowskiej sceny politycznej mówią jednak, że nie takie były pierwotne plany Smogorzewskiego i coś musiało się w ostatniej chwili zmienić.

– Nie jest wykluczone, że oddanie Centrum Komunikacyjnego w ręce PEC i KZB zostało postanowione w ostatniej chwili. KZB jako miejska spółka powołana do zarządzania miejskimi nieruchomościami, a dworzec należy przecież do miasta, nie musiała startować w przetargu, aby nim zarządzać. To wszystko mogło się odbyć bez tej całej kłopotliwej procedury – mówi naszej redakcji, pragnący zachować anonimowość, jeden z lokalnym polityków. – Oczywiście pozostaje pytanie dlaczego tak się właśnie stało, dlaczego to zostało tak rozegrane – dodaje.

Nie można wykluczyć, że miejskie spółki zostały poproszone przez ratusz o złożenie oferty, ponieważ wygrana prywatnej firmy wywołałaby falę protestów coraz bardziej aktywnej opozycji – głównie Naszego Miasta Naszych Spraw oraz Stowarzyszenia Legionowskich Lokatorów, których interwencje zdobyły rozgłos dzięki wielu programom w TVP. Zarzuty wobec działań Smogorzewskiego, formułowane przez te organizacje są na tyle poważne, że ostatnio poczynaniom prezydenta Legionowa zaczęło się przyglądać Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Czym zajmie się dzierżawca Centrum Komunikacyjnego?

Jak podaje Urząd Miasta Legionowo, dzierżawca Centrum Komunikacyjnego będzie dbał o całą infrastrukturę wszystkich elementów powstałych w ramach inwestycji. Zajmie się komercjalizacją powierzchni handlowych. Jego obowiązkiem będzie także prowadzenie kasy biletowej. Dzierżawca w umowie z miastem będzie miał wpisany obowiązek utrzymania wszystkich funkcji budynku. Dostępność dla mieszkańców, priorytet dla komunikacji zbiorowej to tylko część z nich.

/red/

4 razy komentowano artykuł "Legionowo: KZB i PEC będą wspólnie zarządzać Centrum Komunikacyjnym"

  1. a my zmierzamy do obniżki opłat i dlatego Wspólnota Mieszkaniowa w Legionowie poszukuje firmy zarządzającej tańszej od obecnie panującej, która kasuje zbyt dużo od m/kw, a jakość jej działania jest mierna, duże wątpliwości do rozliczeń, opóźnienia, pomyłki w rozliczeniach, brak panowania nad utrzymaniem posesji itd.

  2. Ale ściema Tylko prezydent mógł to wymyśleć. Szef PEC-u chyba człowiek z KZB. Prezydent Pawlak Z KZB i w koñcu KZB w konsorcjum. Trzeba swoimi obsadzic nowe stanowiska. Zapomniano jeszcze o PWK.Bylby komplet.

  3. idealny pomysł na kolejne przekręty poza zasięgiem obowiązkowej jawności dla samorządu. Samo KZB już nie wystarczy? 🙂

  4. Czekam na podwyżkę opłat za ciepło i wywóz śmieci. Może jeszcze załapiemy się na podwyżkę lokalnych podatków, np. gruntowych.Brawo, coś pięknego.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *