Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Kwietniowa opłata za żłobek będzie niższa o prawie 70 proc.

Reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę obniżającą kwietniową opłatę za pobyt dziecka w żłobku o 67 proc. – informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo. Placówka była zamknięta przez 3 tygodnie w związku z pandemią. Za zniżką głosowali wszyscy radni – możemy przeczytać w informacji udostępnionej przez ratusz.

Reklama

W związku z pandemią i czasowym ograniczaniem funkcjonowania żłobka radni postanowili pomóc rodzicom i ustalili warunki częściowego zwolnienia z opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Legionowie za miesiąc kwiecień 2021 r. Mowa tu o obniżeniu o 67% opłaty miesięcznej.

Uchwała, o której mowa, dotyczy okresu 27 marca-18 kwietnia br., kiedy rząd z powodu działań związanych ze zwalczaniem COVID-19 czasowo ograniczył funkcjonowanie żłobków. Z jego usług mogły dalej korzystać jedynie dzieci rodziców wybranych grup zawodowych m.in. służby mundurowe, służba zdrowia, pomoc społeczna (frekwencja wyniosła ok. 10-20%).

Z ulgi, o której mowa, mogą korzystać rodzice lub prawni opiekunowie, którzy nie posłali dzieci do placówki, a także Ci, którzy pomimo spełniania warunków rządu nie skorzystali z zapewnienia dzieciom opieki przez Żłobek Miejski w Legionowie.

Rodzicom, którzy wnieśli opłaty za pobyt dziecka w żłobku za kwiecień 2021 r., dyrekcja dokona zwrotu tych opłat w terminie do 28 maja 2021 r.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button