Legionowo: Kupią nowy pomnik św. Jana Pawła II?

Fot. Legio24.pl

Radny Rady Miasta Legionowo Leszek Smuniewski chce, by miasto w 2016 roku zakupiło z pieniędzy budżetowych nowy pomnik św. Jana Pawła II. Nowy postument miałby zastąpić obecny pomnik świętego, ustawiony w parku przy ul. Piłsudskiego. Swój pomysł Smuniewski zgłosił już jako propozycję do uchwały budżetowej na przyszły rok.

Smuniewski uważa, że obecny pomnik nie jest godny Jana Pawła II i należy go zamienić na lepszy i okazalszy – przynajmniej tak można wywnioskować na podstawie jego argumentacji. Na razie trudno powiedzieć, czy propozycja Smuniewskiego spotka się z przychylnością władz miasta i tym samym większości powiązanych z władzą radnych. W dobie wielkich potrzeb inwestycyjnych Legionowa pieniądze wydane na nowy pomnik mogą bowiem wspomóc realizację innych, ważniejszych z punktu widzenia mieszkańców inwestycji.

Radny Smuniewski nie przestaje zadziwiać

Pomysł z zakupem nowego pomnika Jana Pawała II, który miałby stanąć – zamiast obecnego – w parku nazwanym imieniem polskiego świętego to nie jedyny kontrowersyjny pomysł radnego Smuniewskiego. Pomysłów, które wywoływały przynajmniej zdziwienie u mieszkańców miał znacznie więcej. Przywołać należy choćby jego zaciętą walkę o „niechciane” przez większość mieszkańców nazwy dla nowych legionowskich rond. Według znanych tylko sobie zasad matematyki, wyliczył że większość mieszkańców miasta chciała, by nazwano je imieniem : Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Jana Pawła II. Ostatecznie jednak, po internetowej fali krytyki jaka przelała się przez Facebook-a i lokalne portale internetowe, nazw tych nie nadano, a UM Legionowo wyliczenia Smuniewskiego zakwalifikował jako niereprezentatywne.

Czytaj więcej:

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Kupią nowy pomnik św. Jana Pawła II?"

  1. Krzysztof | 17/09/2015, godz. 12:09 |

    “Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dla ludzi”
    Jan Paweł II
    To chyba wystarczy za cały komentarz…

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *