Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Kupią nowy pomnik św. Jana Pawła II?

Reklama

Radny Rady Miasta Legionowo Leszek Smuniewski chce, by miasto w 2016 roku zakupiło z pieniędzy budżetowych nowy pomnik św. Jana Pawła II. Nowy postument miałby zastąpić obecny pomnik świętego, ustawiony w parku przy ul. Piłsudskiego. Swój pomysł Smuniewski zgłosił już jako propozycję do uchwały budżetowej na przyszły rok.

Reklama

Smuniewski uważa, że obecny pomnik nie jest godny Jana Pawła II i należy go zamienić na lepszy i okazalszy – przynajmniej tak można wywnioskować na podstawie jego argumentacji. Na razie trudno powiedzieć, czy propozycja Smuniewskiego spotka się z przychylnością władz miasta i tym samym większości powiązanych z władzą radnych. W dobie wielkich potrzeb inwestycyjnych Legionowa pieniądze wydane na nowy pomnik mogą bowiem wspomóc realizację innych, ważniejszych z punktu widzenia mieszkańców inwestycji.

Radny Smuniewski nie przestaje zadziwiać

Pomysł z zakupem nowego pomnika Jana Pawała II, który miałby stanąć – zamiast obecnego – w parku nazwanym imieniem polskiego świętego to nie jedyny kontrowersyjny pomysł radnego Smuniewskiego. Pomysłów, które wywoływały przynajmniej zdziwienie u mieszkańców miał znacznie więcej. Przywołać należy choćby jego zaciętą walkę o „niechciane” przez większość mieszkańców nazwy dla nowych legionowskich rond. Według znanych tylko sobie zasad matematyki, wyliczył że większość mieszkańców miasta chciała, by nazwano je imieniem : Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Jana Pawła II. Ostatecznie jednak, po internetowej fali krytyki jaka przelała się przez Facebook-a i lokalne portale internetowe, nazw tych nie nadano, a UM Legionowo wyliczenia Smuniewskiego zakwalifikował jako niereprezentatywne.

Czytaj więcej:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. “Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dla ludzi”
    Jan Paweł II
    To chyba wystarczy za cały komentarz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close