Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Kuchenne rewolucje w ZSO2. Po feriach obiady poda już prywatna firma

Reklama

Legionowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 mieszczący się przy ul. Królowej Jadwigi rozpoczyna rewolucję w stołówce. Po feriach obiady uczniom przygotuje już prywatna, wyłoniona w konkursie firma. Czy zmiany wyjdą uczniom na dobre?

Reklama

Pomysł z prywatyzacją szkolnych stołówek w Legionowie nie jest nowy i sięga wiosny ubiegłego roku. Od początku było też wiadomo, że na pierwszy ogień zmian ma iść Zespół Szkół Ogólnokształcących. Powody prywatyzacji są dwa. Po pierwsze ma to przynieść szkole oszczędności, a po drugie odciążyć szkolną administrację, która nie będzie już musiała prowadzić stołówki.

Kontrakt na 3 semestry

Konkurs na prowadzenie stołówki w ZSO2 ogłosiła miejska spółka KZB Legionowo 22 grudnia. Oferty można było składać do połowy stycznia. Co ciekawe zgłosiła się tylko jedna firma – Rebus sp. z o.o. z Dąbrowy Chotomowskiej i to ona poprowadzi stołówkę. Za cały okres trwania umowy, a więc od 8 lutego 2016 roku do 30 czerwca 2017 roku firma za przygotowanie szkolnych posiłków zainkasuje od KZB 168 026, 89 złotych.

Posiłki mają przygotowywać w szkole

Zwycięzca konkursu zgodnie z zapisami umowy będzie zobowiązany przygotowywać posiłki samodzielnie, w wynajmowanej od szkoły kuchni według surowych norm dotyczących żywienia dzieci i młodzieży. Nie będzie przy tym mógł korzystać z tak zwanego cateringu oraz usług firm trzecich.

Koszty, jakie ma ponieść prywatna firma to przede wszystkim opłaty eksploatacyjne obsługi ok. 153 m2 wynajmowanych pomieszczeń (prąd, woda, inne media). Do nich dojdzie jeszcze czynsz, jaki Rebus będzie wpłacał do kasy KZB. Będzie on jednak niesłychanie atrakcyjny – wyniesie bowiem 250 zł brutto miesięcznie.

Stołówka przy ZSO2 w Legionowie wydawać będzie dziennie około 90 zestawów obiadowych, na które składać się będzie zupa, drugie danie i kompot.

Dane dotyczące konkursu znajdują się TUTAJ.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button