Reklama
Legio EduLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Książka z biblioteki z dostawą do domu

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza do skorzystania z usługi „Książka do domu”. Dzięki niej dostęp do literatury zyskają osoby, które nie mogą o własnych siłach przyjść do biblioteki. „Książka do domu” jest odpowiedzią na potrzebę kontaktu z literaturą wszystkich tych, którzy nie wychodzą z domu, nie mają możliwości czytania ebooków, są niepełnosprawni lub w podeszłym wieku.

Reklama

– Już od pewnego czas obserwowaliśmy, że wiele osób, np. pielęgniarek środowiskowych przychodzi do nas po książki dla swoich podopiecznych – wyjaśnia Tomasz Talarski, dyrektor biblioteki miejskiej. – Często sąsiedzi robią to z dobrego serca, nie zawsze mają jednak czas, żeby przychodzić do nas po książkę dla schorowanej sąsiadki regularnie. Postanowiliśmy ułatwić im zadanie, wyjść naprzeciw tym czytelnikom, którzy nie mogą przyjść do nas samodzielnie – dodaje Talarski.

Dzięki usłudze miejskiej biblioteki, każdy kto chciałby wypożyczyć książkę, a z powodu stanu zdrowia nie może tego zrobić, będzie mógł zgłosić taką potrzebę pracownikowi legionowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którym biblioteka nawiązała współpracę, aby dotrzeć do jak największej grupy osób. – Jego pracownicy najlepiej wiedzą, kto chętnie skorzystałby z takiej propozycji. Oczywiście można się także zgłaszać do nas bezpośrednio – wyjaśnia dyrektor miejskiej biblioteki. Pracownik legionowskiej książnicy przyjdzie do domu takiej osoby, zapisze ją, wypożyczy i przyniesie wybrane pozycje – książki lub audiobooki. Książki można zarezerwować także przez internet lub telefonicznie (22 774 13 13 w. 24), przeglądać w katalogu online lub po prostu poprosić o poradę bibliotekarza. Pracownik przychodzący do domu czytelnika będzie miał specjalny identyfikator z imieniem i nazwiskiem, jego dane będzie można sprawdzić dzwoniąc do biblioteki.

Warto dodać, że usługa ta jest zupełnie bezpłatna. Pracownik biblioteki nigdy nie poprosi czytelnika o pieniądze. W przyszłości rozważane jest także głośne czytanie starszym osobom przez wolontariuszy miejskiej biblioteki.

/red, MBP Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button