Legionowo: „Krótkie” autobusy zmorą mieszkańców

Autobus linii 731. Fot. Legio24.pl

Mieszkańcy Legionowa zmagają się z kolejnym komunikacyjnym koszmarem i nie są to bynajmniej nowe korki na głównych trasach dojazdowych. Chodzi o „krótkie autobusy”, które w godzinach największego, porannego lub popołudniowego szczytu obsługują popularne linie autobusowe 731 oraz 723. Tłok jaki panuje w autobusach łatwo sobie wyobrazić. Mieszkańcy pomstują na ZTM i proszą urzędników by coś z tym zrobili. Okazuje się jednak, że niewiele da się w tej sprawie zrobić.

Listy czytelników do redakcji

„ Droga redakcjo,
Mam ogromną prośbę o zainteresowanie się tematem komunikacji miejskiej , a mianowicie zmiany autobusów ZTM z przegubowych – długich , na krótkie. Jeżdżę codziennie , mogły być w gorszym stanie ale zawsze długie obszerne… Od września masakra w godzinach szczytu krótki autobus , nie można wysiąść , dojść do kasownika dodatkowo te autobusy strasznie szarpią. Ledwo wyjedzie z pętli już ludzie stoją. Jestem ogromnie ciekawa z czego wynika zmiana tych autobusów przecież do tej pory były długie ?? To jest straszne dla mieszkańców i dziwie się ze jeszcze ten temat nie był poruszony.
Pozdrawiam i zapraszam na kurs w godzinach szczytu krótkim autobusem … To jest smutne
Pozdrawiam
Ewa T.
P. S wracam właśnie tez krótkim:((“

/zachowano oryginalną pisownię Czytelniczki/

Takich listów, w ostatnim czasie, redakcja Legio24.pl otrzymała bardzo wiele. Zwróciliśmy się więc z zapytaniem do Urzędu Miasta Legionowo oraz przewoźnika – ZTM o wyjaśnienie tej sprawy.

Ratusz nic nie wiedział

W odpowiedzi na nasze pytanie rzecznik prasowy UM Legionowo, Tamara Mytkowska stwierdziła, że ratusz nic nie wiedział o zmianie „długich” autobusów na „krótkie”. – O wypuszczeniu na legionowskie trasy krótkich autobusów dowiedzieliśmy się od naszych mieszkańców, przewoźnik (ZTM) nie uprzedził nas o takiej zmianie – powiedziała naszej redakcji Mytkowska.

– Oczywiście zareagowaliśmy na prośby mieszkańców i wystosowaliśmy do ZTM pismo, w którym wyrażamy sprzeciw wobec takiego traktowania mieszkańców Legionowa i żądamy przywrócenia “długich” autobusów w godzinach porannego i popołudniowego szczytu – dodaje rzecznik ratusza.

Problem leży w Warszawie?

Niestety ZTM nie odpowiedział na nasze pytania, pomimo faktu, że zadaliśmy je już kilka dni temu. Jak się jednak dowiedzieliśmy nieoficjalnie zmiana „długich” autobusów na „krótkie” ma związek z prowadzeniem prac remontowych na torach tramwajowych na Bródnie i Pradze.

Kiedy sytuacja wróci do normy? Na razie nie wiadomo.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: „Krótkie” autobusy zmorą mieszkańców"

  1. KM mogły dołożyć drugi skład bo mają krótsze pociągi
    SKM nie może wydłużyć swoich pociągów, po dołożeniu drugiej jednostki taki skład nie zmieści się w “zmodernizowanych” przez kolej peronach szczególnie na Płudach

  2. A może ktoś z urzędu miasta się wreszcie zainteresuje linią S3, z której w godzinach porannych (konkretnie kurs 7.11 z Legionowa) – ludzie wylewają się już na PKP Płudy jadąc w kierunku Lotnisko Chopina. Jakoś KM na tej samej linii mogły dołożyć drugi skład w godzinach popołudniowych…

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *