Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Królewska Dwójka chwali się bogatą ofertą edukacyjną

Reklama

Z myślą o uczniach ciekawych świata i ludzi oraz pragnących rozwijać się na miarę swoich potrzeb powstała klasa europejska w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Ten profil już od kilku lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, był on także najchętniej wybierany przez młodzież w tym roku – informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo, który jest organem prowadzącym tę szkołę.

Reklama

Jak pokazują losy absolwentów Królewskiej Dwójki, nauka w klasie europejskiej daje wiele możliwości wyboru kierunków studiów. Przedmioty rozszerzone geografia, j. angielski i wiedza o społeczeństwie oraz przedmiot uzupełniający Business English umożliwiają uczniom realizację swoich kierunkowych zainteresowań – możemy przeczytać w informacji legionowskiego ratusza.

– Ponad 130 uczniów ubiega się w tym roku o przyjęcie do klasy europejskiej. W większości są to uczniowie, którzy uzyskali powyżej 100 pkt. (w tym 30 kandydatów z liczbą punktów powyżej 132). W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców naszego miasta i powiatu zdecydowaliśmy się na utworzenie jeszcze jednej klasy o tym profilu – mówi Piotr Zadrożny, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo.

Królewska Dwójka kształci w kilku popularnych kierunkach

Absolwenci szkół podstawowych mają wiele możliwości wyboru z bogatej oferty II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Wybór profilu klasy przez uczniów rozpoczynających szkołę średnią to nie lada wyzwanie. Oprócz klasy europejskiej, jest klasa medialna, medyczna i ekonomiczna. Każda z klas cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy uzyskali ponad 100 pkt. (na jedno miejsce jest 2-3 kandydatów).

– Uczniowie, którzy zostaną przyjęci do naszej szkoły będą korzystać z nowoczesnych pracowni multimedialnych, uczestniczyć w wykładach prowadzonych w ramach patronatu renomowanych uczelni wyższych (Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna). Nasza szkoła organizuje egzamin międzynarodowy z j. angielskiego Cambridge FCE, CAE, który jest przeprowadzany w naszej szkole. Każdy z uczniów może przystąpić do egzaminu – informuje Sylwia Kuligowska, wicedyrektor II LO w Legionowie

Pora złożyć dokumenty

Absolwentów Szkół Podstawowych zakwalifikowanych do klas pierwszych w II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie szkoła zaprasza do potwierdzenia woli przyjęcia poprzez złożenie oryginałów dokumentów – od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca do godz. 15.00.

/red., UM Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button