Reklama
LegionowskiNa sygnaleNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Kradli motocykle i rowery. Wpadli w ręce policji

Reklama

Legionowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże motocykli i rowerów, do których doszło na terenie miasta. 43 i 42 –latek zostali ujęci na terenie Nieporętu, kiedy przewozili busem jeden ze skradzionych motocykli. Decyzją sądu obaj mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Reklama

Jak informuje podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo, jednoślady ginęły głównie z parkingów podziemnych, a sprawcy poruszali się pojazdem typu bus, którym przewozili skradzione motocykle i rowery.

Kryminalni wytypowali mężczyzn odpowiedzialnych za te zdarzenia. Ustalili również, że jeden ze skradzionych motocykli jest nadal w posiadaniu złodziei. W minioną sobotę w godzinach porannych na terenie Nieporętu operacyjni zatrzymali do kontroli forda, którym poruszali się podejrzani mężczyźni. Podczas kontroli pojazdu, w luku bagażowym ujawnili skradziony kilka dni wcześniej motocykl. Ponadto okazało się, że 43-letni kierowca busa posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i ma przy sobie marihuanę. 43 i 42-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Pięć motocykli, trzy rowery

Dochodzenie wykazało, że mężczyźni we wrześniu br. ukradli inne jednoślady z terenu Legionowa. – Zebrany materiał dowodowych pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży pięciu motocykli i trzech rowerów. Dodatkowo 43-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i złamania zakazu sądowego, zaś 42-latek za kradzieże odpowie w warunkach recydywy – dodaje podkom. Stopińska.

Teraz mężczyźni za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem. Na rozprawę poczekają za kratkami, bo zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

/red., KPP Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button