Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Kradł sygnał TV i nielegalnie rozprowadzał w sieci. Grozi mu 3 lata więzienia

Reklama

Trzy lata pozbawienia wolności grozi 53-letniemu mieszkańcowi Legionowa, który – według relacji policjantów – miał nielegalnie rozprowadzać w Internecie sygnał płatnych platform telewizyjnych. Na trop „legionowskiego pirata” wpadli funkcjonariusze KSP zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości.

Reklama

Policjanci z Wydziału do walki z cyberprzestępczością KSP analizując napływające do nich dane nabrali podejrzeń, że na jednej z posesji na terenie Legionowa może dochodzić do „sharingu” i wbrew prawu, przez Internet sygnał telewizyjny prywatnych nadawców może być rozdzielany do innych odbiorców – informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Jak relacjonuje rzecznik KPP Legionowo, kom. Jarosław Florczak kilka dni temu stołeczni policjanci wspólnie ze śledczymi z legionowskiej komendy podjęli działania, aby sprawdzić swoje podejrzenia. Na jednej z posesji w Legionowie policjanci zastali 53-latka, który przyznał się funkcjonariuszom, że bezprawnie rozpowszechnia sygnał telewizyjny przez Internet. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a w jednym z pomieszczeń zabezpieczyli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do przestępstwa, w tym m.in: komputer stacjonarny, trzy dekodery, czytnik kart.

53-latek swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną i w legionowskiej komendzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close