Reklama
LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Kradł rowery sprzed dworca. Może spędzić za kratkami nawet 7,5 roku

Reklama

Legionowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o kradzież jednośladów z terenu Legionowa. Rowery ginęły głównie sprzed dworca PKP. Podejrzany przyznał się już do popełnionych przestępstw. Grozi mu kara nawet 7,5 roku więzienia.

Reklama

Jak informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, funkcjonariusze wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, w ostatnim czasie pracowali nad sprawami kradzieży rowerów, które ginęły na terenie miasta. Z analizy prowadzonych spraw wynikało, że za sprawami kradzieży stoi jeden mężczyzna, który przecina linki zabezpieczające, bądź wykorzystuje nieuwagę właścicieli, którzy pozostawiali swoje jednoślady bez żadnych zabezpieczeń. Kilkugodzinne analizy zapisu z monitoringu pozwoliły kryminalnym ustalić wizerunek sprawcy. Zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

Rzecznik prasowa KPP Legionowo, podkom. Justyna Stopińska relacjonuje, że kilka dni temu na parkingu przy ul. Szwajcarskiej policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi osoby podejrzanej o kradzieże jednośladów. Natychmiast zatrzymali zaskoczonego widokiem policyjnych legitymacji mężczyznę, którym okazał się 32-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Operacyjni ponadto zabezpieczyli przy mężczyźnie metalowe szczypce tnące oraz zapięcie rowerowe. 32-latek został przewieziony do legionowskiej komendy i osadzony w policyjnej celi.

Dalsza praca z zatrzymanym zaowocowała odzyskaniem czterech, skradzionych z terenu Legionowa rowerów. – Precyzyjna analiza prowadzonych spraw pozwoliła na udowodnienie i przedstawienie 32-latkowi 14 zarzutów kradzieży jednośladów. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, bowiem mieszkaniec sąsiedniego powiatu kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy – informuje podkom. Stopińska.

Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button