Legionowo: Jest kontrola NFZ-tu w NZOZ Legionowo. Badają czy placówka prawidłowo świadczy usługi nocnej pomocy lekarskiej

Przychodnia NZOZ Legionowo przy ul. Sowińskiego - główne wejście. Fot. Legio24

W czwartek (26.01) poinformowaliśmy naszych czytelników o tym, że Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów wystąpiło z wnioskiem do Narodowego Funduszu Zdrowia o przeprowadzenie kontroli w kierowanej przez Powiat Legionowski przychodni NZOZ Legionowo. Wnioskodawcy chcieli wyjaśnienia okoliczności śmierci dwulatka z Serocka po uprzedniej wizycie w tej przychodni, w dniu 22.01.2017 r. Jak się okazuje NFZ zareagował błyskawicznie rozpoczynając kontrolę już dzień po otrzymaniu pisma w tej sprawie. Jej wyniki poznamy po 10 lutego.

– Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów zwraca się do Pana Dyrektora z uprzejmą prośbą o wszczęcie działań wobec NZOZ Legionowo sp. z o.o., ul. Sowińskiego 4, 05-120 Legionowo dotyczących wyjaśnienia okoliczności śmierci dwulatka po uprzedniej wizycie w w/w. NZOZ w dniu 22.01.2017 r. Dziecko zostało zbadane w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej i odesłane do domu, gdzie jego stan zdrowia się pogorszył, a akcja ratowników wezwanego pogotowia ratunkowego okazała się bezskuteczna. Wobec powyższego mając na względzie zdrowie i życie pacjentów, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych wnosimy o podjęcie działań celem wyjaśnienia przedstawionego tu przypadku, a także wyeliminowania ewentualnych nieprawidłowości mających związek z udzielaniem świadczeń przez świadczeniodawcę tj. NZOZ Legionowo sp. z o.o.- czytamy we wniosku podpisanym przez przedstawiciela SLL-u, Cezarego Orłowskiego.

NFZ zareagował błyskawicznie

W piśmie datowanym na dzień 1 lutego, Mazowiecki Oddział NFZ-tu poinformował SLL o rozpoczęciu działań kontrolnych w dniu 26 stycznia. Z listu wynika, że kontrola powinna zakończyć się 10 lutego, a jej wyniki zostaną przedstawione wnioskodawcy.

O wynikach działań kontrolnych w legionowskiej przychodni będziemy czytelników informować.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Jest kontrola NFZ-tu w NZOZ Legionowo. Badają czy placówka prawidłowo świadczy usługi nocnej pomocy lekarskiej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *