Legionowo: Konsultacje rządowego programu budowy dróg. Co z DK-61?

Fot. Legio24.pl

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Rozpoczęły się one 22 grudnia 2014 r. i potrwają do 30 stycznia 2015 r. Czy przebiegająca przez Legionowo Droga Krajowa nr 61 będzie niebawem zmodernizowana? Konsultowany dokument na to nie wskazuje. Każdy z nas może jednak przesłać swoje uwagi w sprawie programu. Poniżej prezentujemy list działacza społecznego, Tomasza Kacprzaka.

Szanowna Pani Minister,
Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszonymi konsultacjami społecznymi ws. projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 pragnę wyrazić poparcie dla dokończenia budowy odcinka drogi DK-61 w Legionowie od wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Warszawskiej w Legionowie, do ulicy Wolskiej w Michałowie–Reginowie.

Wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) w ciągu drogi krajowej nr 61 (DK61) już w 2012 roku.

Czekające na przebudowę “wąskie gardło” w Legionowie, którego długość wynosi ledwie 1635 metrów, jest powodem ‘korków” na jednej z głównych tras wyjazdowych z Warszawy i głównej trasie przebiegającej przez powiat legionowski o natężeniu ok. 15 000 pojazdów na dobę. Natężenie to znacznie wzrasta w weekendy i w sezonie letnim, ponieważ DK-61 prowadzi nad Jezioro Zegrzyńskie – ulubiony akwen wodny mieszkańców Warszawy i okolic.

Pragnę również zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa narodowego i publicznego. W Legionowie znajduje się Centrum Szkolenia Policji, będące zapleczem logistycznym podczas organizacji imprez masowych w Warszawie. Trwa również budowa Narodowego Centrum Kryptologii – kluczowej instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo Państwa w XXI w., współpracującej z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbą Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbą Wywiadu Wojskowego.
Nie ulega wątpliwości, że obie instytucje powinny dysponować sprawnym połączeniem drogowym z Warszawą.

W związku z powyższym wnioskuję o wpisanie dokończenia budowy odcinka drogi DK-61 w Legionowie od wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Warszawskiej w Legionowie, do ulicy Wolskiej w Michałowie–Reginowie, do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 i przyznanie środków na realizację tej newralgicznej dla Mazowsza inwestycji.

Z wyrazami szacunku,
Tomasz Kacprzak,
mieszkaniec Legionowa,
działacz społeczny

Wyślij swoje uwagi

Każdy z nas może przesłać swoje uwagi do Programu Budowy Dróg Krajowych. Najszybciej można to zrobić drogą mailową na adres [email protected] . Im więcej zgłoszeń dotyczących dokończenia przebudowy DK-61 na legionowskim odcinku, tym większa jest szansa, że ministerialni urzędnicy zmienią zapisy programu, który na tą chwilę milczy na temat przebudowy DK-61 w Legionowie. Opis programu oraz szczegółowe informacje o konsultacjach można znaleźć tutaj.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: Konsultacje rządowego programu budowy dróg. Co z DK-61?"

  1. Krzysztof | 20/01/2015, godz. 11:22 |

    Zdecydowanie do Zegrza dwa pasy, by nie było wąskiego gardła

  2. Jeśli już się staramy o budowę drogi to może lepiej wnioskować o budowę aż do ronda w Zegrzu ? To tylko spowoduje że kolejki przeniosą się z Legionowa na obrzeża miasta. A następnie znowu przez X czasu się nie doczekamy drogi po 2 pasy w każdą stronę.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *