Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Konkurs „Policjanci są wśród nas” rozstrzygnięty

Reklama

W środę (11.05) w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Legionowie rozstrzygnięto na szczeblu powiatowym V edycję konkursu „Policjanci są wśród nas”. Zwycięska drużyna pochodzi ze Szkoły Podstawowej w Chotomowie (gmina Jabłonna). Będzie ona reprezentować powiat legionowski w wielkim finale, który na początku czerwca odbędzie się w Warszawie.

Reklama

Do powiatowego finału przystąpiło dziesięć trzyosobowych drużyn reprezentujących różne szkoły z całego powiatu. – Uczniowie na początku rozwiązywali test wiedzy składający się z 20 pytań i zadań. Pytania dotyczyły m.in. ogólnopolskich numerów telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży, wyposażenia roweru, prawidłowego sposobu przechodzenia przez jezdnię, właściwej reakcji na cyberprzemoc, bezpieczeństwa nad wodą czy zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku uczestnicy rozpoczęli rywalizację w 2 konkurencjach sportowych. Wszyscy świetnie poradzili sobie z biegiem i torem przeszkód – relacjonuje st. asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

Najlepszym zespołem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chotomowie w składzie: Maciej Saba, Adrian Turczyński i Maciej Turczyński, która zdobyła w sumie 62 punkty. Chłopcy będą teraz reprezentować powiat legionowski w wielkim finale konkursu, który odbędzie się 9 czerwca w Warszawie. Zawodnicy zwycięskiej drużyny otrzymali również nagrody – między innymi bony upominkowe o wartości 200 zł.

Konkursowi patronował Starosta Legionowski, Robert Wróbel.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close