Legionowo: Koncert charytatywny dla Nikoli

Fot. Piotr Majchrowicz

Z inicjatywy nauczycieli, uczniów i przedstawicieli Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie, dzięki wielkiemu zaangażowaniu Małgorzaty Luzak i Moniki Zakrzewskiej oraz aktywnemu wsparciu władz samorządowych, organizacji społecznych, firm i ludzi o otwartych sercach w sobotę (25.04) w legionowskim Ratuszu odbył się koncert charytatywny na rzecz Nikoli Rosy, młodej i zdolnej skrzypaczki dotkniętej ciężką chorobą.

Koncert obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek. Na scenie sali widowiskowej świetne występy dali laureaci Festiwalu Młodych Talentów, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 z Legionowa, seniorzy z zespołu „Na luzie” oraz gwiazda wieczoru – Gosia Andrzejewska i Radioaktywny Świat. O to, żeby uczestnicy koncertu byli nakarmieni i napojeni zadbali: “Gruba Kaśka”, restauracja “Ratusz” oraz rodzice uczniów ZS nr 2, którzy prowadzili punkt sprzedaży ciasta.

Udane aukcje

Ciekawe rzeczy można było wylosować na loterii zorganizowanej przez Wolontariat Legionowo i 22 Drużynę Harcerek ZHR „ŚWIT”. A już prawdziwym hitem koncertu były aukcje prowadzone przez Julię Kamińską i Jarosława Boberka. Duże sumy uzyskano ze sprzedaży pamiątek, a nawet roślin otrzymanych od znanych osób i firm. Zakupić można było też różnego rodzaju usługi. Przykładem może być licytacja vouchera na kolację dla dwóch osób przygotowaną przez finalistkę programu MasterChef, Sylwię Chrzanowską – Olbryś, którą wylicytował sam prowadzący za kwotę 750 zł. Kawy z Prezydentem Romanem Smogorzewskim i Starostą Janem Grabcem, których licytację prowadzili sami zainteresowani poszły za 220zł.

W efekcie przeprowadzonych aukcji, sprzedaży cegiełek, ciast i potraw, loterii i bezpośredniej zbiórki do puszek zebrano w sumie 14.760,56 zł na pomoc w leczeniu Nikoli.

Wkrótce kolejny koncert

Już za kilkanaście dni (17.05) kolejny koncert charytatywny w legionowskim Ratuszu, tym razem na wsparcie leczenia i rehabilitację Lidzi Chmielewskiej. Założyciele i działacze inicjatywy społecznej “Wolontariat Legionowo”, których spotkaliśmy podczas koncertu, m.in. Julita Baczyńska, Marek Dąbrowski, Cezary Usik, Wojciech Popiela i Dominik Kubalski zgodnie twierdzą, że akcje dedykowane Nikoli i Lidzi to nie koniec ich działań. Plany na ten rok są bardzo ambitne i pełne niespodzianek. O tych planach obiecali opowiedzieć już wkrótce.

Fot. Piotr Majchrowicz

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Koncert charytatywny dla Nikoli"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *