Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Komunikacyjny bałagan przy targowisku

Reklama

Rowerzyści poruszający się po Legionowie w okolicach miejskiego targowiska mają spory problem. W dni, w których odbywa się handel, w szczególności w sobotę część ścieżek jest nieprzejezdna. Najgorzej jest na tzw. łączniku ul. Piotra Wysockiego z Sobieskiego. Droga rowerowa, znajdująca się pomiędzy placami targowiska jest zastawiana przez osoby prowadzące handel, ale i kupujących. To jednak niejedyny problem.

Reklama

Z prośbą o interwencję w tej sprawie już jakiś czas temu zwrócił się do Legio24.pl jeden z czytelników. – Chciałbym zwrócić uwagę na jeden z odcinków drogi dla rowerów. Dziś nie mogłem nim przejechać, więc z uwagi na bezpieczeństwo ludzi pokonałem (z trudem) ten odcinek pieszo prowadząc rower. Wiem, to nie jest wielki problem, ale czy po to zostały wybudowane ścieżki? Wydaje mi się że nie. Problem oczywiście dotyczy jedynie dni targowych, ponieważ w pozostałe dni gdy nie ma kupców, nie ma problemu i droga jest przejezdna. W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o zajęcie się sprawą. – napisał w mailu do naszej redakcji poruszający się po mieście na rowerze mieszkaniec Legionowa, Pan Krzysztof. W ostatnim czasie obserwowaliśmy, jak wygląda ruch pomiędzy targowiskami – niestety uwagi Pana Krzysztofa są jak najbardziej trafne.

Wyślą strażników

Odpowiednie pytania w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Miasta Legionowo, który zarządza ścieżką rowerową. Na odpowiedź nie czekaliśmy długo. Rzecznik prasowy ratusza, Tamara Mytkowska zapewniła nas kilka dni temu, że Straż Miejska planuje skierowanie w okolice targowiska, w dni targowe specjalnych patroli rowerowych. Strażnicy mają zadbać nie tylko o przejezdność dróg dla jednośladów, ale także o bezpieczeństwo ruchu znajdujących się na nich pojazdów. Kiedy dokładnie to nastąpi, nie wiadomo – e-mail od rzecznika nie zawierał takiej informacji.

Więcej problemów

Z informacji, jakie napływają do redakcji Legio24.pl wynika, że w soboty, w okolicy targu nie tylko rowerzyści mają poważne problemy z bezpiecznym poruszaniem się. Mieszkańcy, którzy przyjeżdżają na zakupy, parkują auta gdzie popadnie, nierzadko zastawiając wyjazdy ze znajdujących się przy okolicznych blokach parkingów. Korkuje się także sama ul. Wysockiego od Piłsudskiego do bloku przy Sobieskiego 8. Zaparkowane w pasie drogowym auta, czynią wręcz ten odcinek ulicy jednokierunkowym i ruch odbywa się  tylko w stronę Sobieskiego. Kierowcy mają też problem z przejechaniem przez skrzyżowania, bo piesi nagminnie ignorują czerwone światło, co uniemożliwia płynny ruch pojazdów.

Jak widać problemów z poprawną organizacją ruchu przy targowisku jest więcej, niż tylko nieprzejezdna ścieżka rowerowa. Urząd Miasta Legionowo oraz Straż Miejska, a być może także policja powinny przyjrzeć się więc tematowi znacznie bliżej i problem rozwiązać kompleksowo.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

16 razy komentowano

 1. Targowisko owszem ale mniejsze. Proponuję wielkość od ul. Wysockiego do Krasińskiego. Selekcja sprzedających jak najbardziej. Uważam, że sprzedaż świeżych warzyw i owoców, pieczywa i wędlin powinna mieć tam miejsce. Reszta badziewia nie. Całkiem niedawno były plany aby część targowiska od Siwińskiego do Wysockiego zamienić na coś w rodzaju parku. Moim skromnym zdaniem uważam to za dobry pomysł. Pozostaje jeszcze kwestia części targowiska od Siwińskiego do myjni. Wzorem dla ucywilizowania tego miejsca może być pchli targ odbywający się w Amsterdamie w czasie tzw. święta królowej.
  Jeżeli ma być więcej handlujących różnymi towarami to taki targ powinien być przeniesiony gdzieś na obrzeża miasta.

 2. Ale zanim zostanie sprzątnięte po zakończeniu handlu to miejsce przypomina chlew. Ładny wizerunek w samym centrum miasta zanim firma sprzątająca uwinie się cały teren tonie w śmieciach
  I pytanie za 100 punktów na które żaden zwolennik targowiska w obecnej postaci nawet nie raczy odpowiedzieć
  Dlaczego inne miasta potrafiły “ucywilizować” targowiska w swoich miastach, dlaczego udało się wybudować estetyczne pawilony, dlaczego dało się wybudować estetyczne zadaszenia z szerokimi alejkami gdzie zakupy robi się z przyjemnością
  I dlaczego godzimy się na to aby targowisko w Legionowie wygląda jak totalny pieprznik
  Bardzo chętnie kupuję na targowisku świeże warzywa i owoce ale nie jest mi potrzebna cała syfiasta otoczka w postaci blokujących alejki bułgarskich handlarzy szmat czy handlarzy przeterminowanego badziewia

 3. nie rozumiem, ocb z tymi smieciami – przeciez zawsze jest firma sprzątająca, która cały dzień zasuwa i sprząta (chyba nawet w niedzielę). Teoretycznie mogliby to przerzucić na sprzedających, ale skoro zarządca tak chce to tak jest. I jest sprzątane.

 4. Po tonie wypowiedzi wnoszę, że taki stragan na targowisku to niezła żyła złota i niekoniecznie w pełni legalna. Ciekawe jakie wałki tam chodzą.

 5. @xyz
  Przeciętny zdrowy na umyśle człowiek dąży do ładu i estetyki w swoim otoczeniu. Targowisko w obecnej postaci to wylęgarnia syfu z “folklorem” w postaci bułgarskich sprzedawców szmat oraz tych którzy w temperaturze +30 sprzedają produkty nabiałowe prosto ze stołu, dodatkowo z terminem przydatności do spożycia dzień lub dwa
  Syf jaki pozostaje po sprzedających pozostawiam w milczeniu
  Jeżeli tak według ciebie ma wyglądać nowoczesne targowisko to właśnie tobie polecami wizytę w szpitalu psychiatrycznym i to na oddziale z trudnymi przypadkami

 6. wczoraj znowu wielu parkuje jak chce bus na rumuńskich numerach zaparkował na kopercie dla niepełnosprawnych inny na warszawskiej rejestracji również na przeciwko przejścia dla pieszych na chodniku zaparkowane dwa auta corolla błękitna i matiz brązowy, przed sklepem Sobieskiego 10 zablokowany wjazd trzema skrzynkami plastikowymi, straż miejska przejechała i żadnej reakcji na ich oczach na czerwonym przechodzi jegomość i madame oboje ok. 60, a oni nic, również wizytowała policja – przejechała i nic, tak “reagując” będzie dalej bałagan, mogli by jedni i drudzy pogonić tych bałąganiarzy

 7. czytając komentarze voltana pod tym artykułem, ale też przy innych, myślę że ten człowiek jest chory a ci którzy mu wtórują leczą sie na tym samym oddziale , nie powinni mieć dostępu do internetu pacjenci oddziałów zamkniętych!!!

 8. targowisko powinno być lecz należy trochę zdyscyplinować sprzedawców i kupujących, na samym targowisku winny być wyznaczone sektory dla sprzedawcy i tylko ten sektor winien być do jego dyspozycji za który płaci, a jest dowolność zastawiane są chodniki, ten porządek winni egzekwować zbierający opłaty, w okół targowiska brak dyscypliny w należytym parkowaniu oraz stoją graty (z rejestracją) ale nieużywane, niektórzy parkują na dwóch miejscach, nieuprawnieni na miejscach dla niepełnosprawnych, inni blokują miejsca kartonami lub skrzynkami plastkowymi – nie mając do tego żadnego uprawnienia, brakuje w tym miejscu straży miejskiej i policji, a mandatów wypisal;iby sporo bez żadnego wysiłku !!! Wiem, że jedni i drudzy mają limity i tam te limity możecie wyrobić i to z nawiązką, a i z pożytkiem dla innych bo będzie trochę porządku! Do idiotów, którzy negatywnie wypowiadają sie o targowisku – jeśli oceniasz jeden z drugim negatywnie to nie musisz korzystać, miejsce idiotów jest w pomieszczeniach bez klamek, myślę, że idiotów należało by w…ć z miasta bo większość Mieszkańców Legionowa to normalni i taka tępa zakała winna być zmiażdżona!

 9. Cały problem z targowiskiem polega na tym że handluje każdy kto chce a domyśle każdy kto zapłaci za miejsce do handlu
  I w efekcie mamy bułgarskich sprzedawców szmat stojących gdzie popadnie, blokujących ruch na ścieżkach, sprzedawców towarów którym kończy się termin przydatności i innego wszelkiego badziewia
  Targowisko tak ale do sprzedaży świeżych płodów rolnych, warzyw owoców.
  Ale tu trzeba zrobić zdecydowanych działań a nie maszynki do wyciągania kasy

 10. Mylne jest przekonania, że towar sprzedawany na targowisku jest lepszej jakości niż ten w sklepie. Jest oczywiście, kilku-kilkunastu sprzedawców, którzy rzeczywiście mają duże gospodarstwa i są w stanie cały rok dostarczać swoje produkty. Reszta bierze tak supermarket, z hurtowni i sprzedaje w tym syfie ze swoją marżą. Jestem jak najbardziej za selekcją sprzedających i ograniczenia obszaru tego syfu do 1/3.

 11. Przeprowadziłem się z Warszawy do Legionowa i to że macie to targowisko to powinien być Wasz powód do dumy. Miejsce gdzie można kupić świeże wędliny bez chemii, warzywa prosto od rolnika i wiele innych. Dodatkowo kasa zostaje w PL a nie wypływa za granicę jak z Biedronek, Tesco i innych Carrefourów. Poszedłem raz w sobotę ze znajomymi, którzy do mnie przyjechali po zakupy na nasz wspólny wyjazd to zazdrościli mi, że mam coś takiego niedaleko swojego domu.

  Wystarczy troszkę zmodernizować targowisko albo zrobić gdzieś dodatkowe parkingi dla kupujących i po kłopocie.

 12. To targowiswko przybliża Legionowo do krajów arabskich. Spójrzcie jaki syf zostaje po targowisku. Wstyd przed kimś z innego miasta.

 13. A do tego zamiast szumnie zapowiadanego zasłonięcia tego bałaganu zielenią posadzono od strony Sobieskiego rachityczne, najtańsze krzaczki, które nijak nie urosną do 1,5 metra i nie zasłonią tego syfu.
  Kiedy wreszcie handlujący na placu będą karani za zostawianie takiego chlewu?
  Powinni dostawać kolorowe worki i wszystko ładnie na koniec dnia segregować i pakować. W końcu wiadomo kto na jakim stanowisku stoi?
  Wiem, wiem będą sobie podrzucać, ale tylko w ten sposób da się to ogarnąć – mają po sobie posprzątać (do worków). Można też postawić kontenery do których będą zobowiązani wrzucać śmiecie.
  Sposobów rozwiązania sytuacji jest sporo. Trzeba tylko GOSPODARZA, a nie zgarniacza kasy…

 14. voltan Twoja mądrość mnie powaliła, logiczne że jeśli ludzie mają możliwość kupna świeżych warzyw i na pewno o wiele bardziej naturalnych niż w “biedronie” to mają kupować w supermarkecie albo lecieć do ciechanowa..
  Nie wspominając o tym, że wiele sprzedających jest z powiatu legionowskiego, a targowisko miejskie jest ich głównym utrzymaniem.
  Weź pomyśl też o innych, a nie tylko o sobie..

 15. Wyp…lić ten burdel poza granice miasta!!!!! XXI wiek, duże miasto a w samym centrum taki pierdolnik 3 razy w tygodniu. Zakorkowane ulice, bród, smród. Zrobić tam park zabaw dla dzieci a po kartofle niech sobie jadą do ciechanowa albo do biedrony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close