ReklamaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Komisja Rozwoju Rady Miasta przeciwna sprzedaży działki pod Biedronką na Piaskach

Reklama

We wtorek (17.12) radni Komisji Rozwoju Rady Miasta Legionowo ponownie zajęli się sprawą działki na os. Piaski, na której obecnie znajduje się sklep sieci Biedronka. Obecny użytkownik wieczysty tej nieruchomości nie ustaje bowiem w staraniach o jej zakup na własność. Po burzliwej dyskusji, w głosowaniu, radni komisji negatywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody prezydentowi miasta na sprzedaż tej nieruchomości. Sprawa jest kontrowersyjna, bo zarówno radni, jak i mieszkańcy obawiają się, że działka trafi do dewelopera, który w miejsce popularnego sklepu wybuduje bloki mieszkalne.

Reklama

Sprawa działki pod Biedronką na os. Piaski pojawiła się po raz pierwszy w sierpniu 2018 roku. Wtedy radni podjęli decyzję o przedłużeniu okresu użytkowania wieczystego tego terenu. Jak informował podczas sesji prezydent Smogorzewski, użytkownik wieczysty prosił o takie przedłużenie, ponieważ chciał pozyskać środki finansowe pod przyszłą inwestycję na tym gruncie oraz dokonać amortyzacji budynku. To jednak użytkownikowi tego terenu nie wystarczyło. Po raz kolejny sprawa wróciła w październiku 2019 roku. Podczas październikowej sesji Rady Miasta miała być głosowana uchwała wyrażająca prezydentowi zgodę na sprzedaż tego terenu firmie, która obecnie do użytkuje. Do głosowania jednak nie doszło, bo projekt uchwały został zdjęty z porządku obrad. Prezydent Smogorzewski obiecał jeszcze raz rozważyć konieczność sprzedaży tej działki i … chyba rozważył, bo w planie grudniowej sesji ponownie znalazł się projekt uchwały zezwalającej na bezprzetargową sprzedaż tego terenu obecnemu użytkownikowi.

Komisja Rozwoju Rady Miasta kolejny raz pochyliła się nad sprawą

W związku z tym, że podczas grudniowej sesji radni kolejny raz mają zajmować się tą kontrowersyjną sprawą, nad projektem uchwały pochyliła się we wtorek (17.12) Komisja Rozwoju Rady Miasta Legionowo. Posiedzenie komisji było okazją do przepytania użytkownika wieczystego o jego plany związane z tym terenem. Przyjął on bowiem zaproszenie radnych i stawił się na posiedzeniu. Z wyjaśnień uzyskanych od dzierżawcy tej działki wynika, że aktualnie posiada on umowę z siecią Biedronka na prowadzenie w tym miejscu obiektu handlowego na okres około 8 lat. Użytkownik wieczysty zapewniał również, iż nie zamierza w najbliższym okresie sprzedawać tej działki i prowadzić na tym terenie innej działalności.

Prezydent za sprzedażą

Władze miasta Legionowo wydają się być zdeterminowane co do sprzedaży tej nieruchomości. Odrzucają wszelkie inne pomysły na jej wykorzystanie, choćby rozbudowę znajdującego się obok przedszkola. Prezydent Pawlak stwierdził, że takiej rozbudowy się w ogóle nie przewiduje.

Czy sprzedaż nie zagrozi planowanemu połączeniu ul. Szwajcarskiej z DK61?

– Biorąc pod uwagę podjęte w ostatnim okresie działania władz miasta zmierzające do budowy w rejonie tej działki wjazdów na drogę krajową uważam, iż ze sprzedażą tej działki należy poczekać do momentu opracowania projektu, który uwzględnia na części tej działki budowę ronda. Pozbywając się tej działki miasto pozbawia się jedynego miejsca, gdzie taka rozbudowa mogłaby nastąpić i osłabia swoją pozycję w kontaktach z użytkownikiem wieczystym – mówi w rozmowie z Legio24.pl radny miejski z terenu os. Piaski Mirosław Grabowski, dodając, że to jest jedyna tak duża działka miejska na osiedlu Piaski. – Patrząc na to co dzieje się w innych częściach naszego miasta, gdzie w miejscu sklepów powstają bloki mieszkalne można mieć obawę, iż w przyszłości ten teren również może stać własnością jakiegoś dewelopera. Tego zapewne mieszkańcy by nie chcieli. Już teraz  na tym osiedlu brakuje miejsc parkingowych. To również dobre miejsce na budowę placu zabaw i infrastruktury sportowej, która poprawiłaby komfort życia mieszkańców osiedla Piaski. Ale o takim przeznaczeniu terenu władze miasta nawet nie chcą słyszeć – dodaje radny Grabowski.

Radni „za”, a nawet „przeciw”

Podczas wtorkowych obrad doszło do kuriozalnej sytuacji. Radny Grabowski zgłosił wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad sprawy działki pod Biedronką na os. Piaski, jednak nie uzyskał on poparcia radnych. Ta sytuacja nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że jest on reprezentantem opozycji. Chwilę później nastąpiło jednak coś, czego nikt się nie spodziewał. Podczas głosowania opiniującego uchwałę zezwalającą prezydentowi Smogorzewskiemu na sprzedaż nieruchomości okazało się, że większość radnych jest przeciwko i Komisja Rozwoju Rady Miasta Legionowo rekomenduje radnym, aby podczas grudniowej sesji nie zezwolili na taką sprzedaż.

Nie takiego wyniku spodziewał się prezydent, który po przegranym głosowaniu na komisji zaprosił użytkownika wieczystego na sesję, aby to on jeszcze raz spróbował przekonać radnych do pomysłu sprzedaży. Czy ten zabieg się uda? Przekonamy się już 30 grudnia.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close