Legionowo: Kombatanci dostali medale

Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

W poniedziałek (9.03) w legionowskim ratuszu miała miejsce niecodzienna uroczystość. Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego medale oraz dyplomy uznania odebrali uczestnicy walki o niepodległość Polski. Odznaczenia wręczali minister Bożena Żelazowska, starosta legionowski Jan Grabiec oraz zastępca prezydenta miasta Legionowo, Piotr Zadrożny.

– Wykorzystuję każdą okazję, aby móc się Wam nisko pokłonić i podziękować za Wasz wkład i trud. Nigdy tych słów podzięki nie jest dosyć. Bo to nie tylko lata wojny. To też okres po wojnie, kiedy musieliście stawić czoło tamtym trudnym czasom, kiedy budowaliście ten kraj na nowo, kiedy zaprowadzaliście w nim ład i porządek, aby Wasze dzieci i wnukowie, abyśmy i my mogli żyć w bezpiecznych czasach – powiedziała minister Bożena Żelazowska, zastępca Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawicielka środowiska legionowskich kombatantów Bronisława Mazur, prezesi związków i kół kombatanckich z terenu powiatu, dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie Jacek Szczepański oraz Wojciech Jeute – przewodniczący Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej.

Spotkanie zakończył występ chóru Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, którego opiekunem jest pan Mariusz Suwiński.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Kombatanci dostali medale"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *