Legionowo: Kolejny Koncert Bożonarodzeniowy SP7 już za nami

Fot. Irena Koper, SP 7 Legionowo

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie stał się już Koncert Bożonarodzeniowy. Trzecia jego edycja odbyła się 15 grudnia 2016 r. jak zwykle w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Tym razem przebiegł on pod hasłem: “Myślą Jana Pawła II”.

Na koncercie zaprezentowano wybrane przemówienia papieża Polaka dotyczące świąt Bożego Narodzenia, między które wplecione zostały kolędy , pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu uczniów, nauczycieli i rodziców z “Siódemki”. Wyjątkowo pięknie zabrzmiała kolęda pt.”Dzisiaj
w Betlejem” wykonana na trzy głosy przez chór nauczycieli. Natomiast chór uczniowski najbardziej spodobał się w piosence świątecznej “Pada śnieg”, którą mali artyści zaśpiewali w języku angielskim i polskim.

Mocny akcent tegorocznego koncertu stanowiły kolędy wykonane wspólnie przez oba chóry: “Przybieżeli do Betlejem”, “Bóg się rodzi”, “Gdy się Chrystus rodzi”, a szczególnie wykonana na głosy kolęda “Wśród nocnej ciszy”.

Chóry: nauczycielski wspomagany przez rodziców i uczniowski, zaprezentowały w sumie 19 utworów, które dostarczyły słuchaczom koncertu wielu wrażeń i na pewno zostaną w ich pamięci na długo. Po koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód został przekazany
na leczenie ucznia SP7.

/Irena Koper/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Kolejny Koncert Bożonarodzeniowy SP7 już za nami"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *