LegionowskiSportWiadomości

Legionowo: Kolejne sukcesy młodych judoków z LTS-u

W ostatnią sobotę (16.02) w Lesznowoli odbył się XV Ogólnopolski Turniej Judo o puchar wójta gminy. Wystartowało w nim siedmioro młodych zawodników LTS Legionowo. Jak sobie poradzili?

Poziom uczestników zawodów był bardzo wysoki, co zaowocowało zaciętymi walkami i dużymi emocjami – czytamy w komunikacie wydanym po zawodach przez legionowski LTS. W najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się Oliwia Kuźmińska, która w widowiskowy sposób zwyciężyła pierwszą walkę pokonując swoją rywalkę już w 20 sekundzie. Kolejna walka przysporzyła więcej trudności i została rozstrzygnięta w końcowych sekundach. W finale, mimo początkowej przewagi Oliwia uległa reprezentantce Warszawy i uplasowała się na drugiej pozycji.

W tej grupie wiekowej startowali również Łucja Gessel – zajmując 4 miejsce oraz Stanisław Telejko i Nikolas Kaliszuk, którzy uplasowali się na 7 pozycjach.

W grupie młodzików po srebro sięgnął Jakub Zreda, a na 7 pozycji rywalizację zakończył Krzysztof Nowak.

W grupie juniorek młodszych świetną formę zaprezentowała Olimpia Walasiewicz, która zwyciężyła dwa pojedynki stosując efektowne techniki w parterze w postaci unieruchomienia trzymaniem (osaekomi) oraz duszenia (dozwolone w judo).

W zawodach brali udział zawodnicy urodzeni w latach 2002 – 2007.