ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Kolejne przypadki koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 7. Szkoła zmienia system pracy (aktualizacja)

Reklama

W środę (14.10) stwierdzono kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Szkole Podstawowej nr 7. Tym razem u jednego z uczniów oraz nauczyciela. Jak informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo, dyrektor szkoły poinformował już o zaistniałej sytuacji Sanepid.

Reklama

Jak zapewnia ratusz, obecnie podejmowane są działania przewidziane obowiązującymi procedurami. W godzinach wieczornych (14.10) w budynku szkoły odbędzie się dodatkowa dezynfekcja pomieszczeń.

Aktualizacja godz. 13:51

Jak informuje Urząd Miasta Legionowo, dyrektor placówki otrzymał informacje z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o pozytywnym wyniku testu SARS-COV-2 u kolejnego nauczyciela szkoły.

Aktualizacja godz. 15:20

Siódemka zmienia system pracy

Komunikat Urzędu Miasta Legionowo z godz. 14:12 dnia 14.10.2020 roku

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że w związku z wystąpieniem wyniku dodatniego w kierunku Covid-19 u jednego z uczniów klas I-III oraz dwóch nauczycieli z oddziału I-III wszyscy uczniowie oddziału I-III (którzy uczestniczą w zajęciach świetlicowych) zostają objęci kwarantanną w terminie 15-19.10.2020 r. Kwarantannę dzieci odbywają wraz ze wszystkimi osobami z nimi zamieszkującymi. Rodzice będą sukcesywnie informowani przez Inspekcję Sanitarną telefonicznie. Prosimy o przygotowanie nr PESEL wszystkich osób zamieszkujących z dzieckiem. Informacja dotyczy również dzieci z oddziału IV-VIII, które były na świetlicy oddziału I-III. Termin liczony od 6.10.2020r.

Dodatkowo działając na podstawie §1B ust.2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r, w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. Z 2020 r. poz. 1604), w związku z przesłanym przez dyrektora placówki wnioskiem z dnia 14.10.2020 r., biorąc pod uwagę pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie przekazaną telefonicznie, Prezydent Miasta Legionowo wyraził zgodę na zawieszenie zajęć dla oddziałów I-III i świetlicy w Szkole Podstawowej nr 7 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w okresie od 15.10 do 19.10.2020 r.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close