ReklamaLegio EduNajważniejsze

Legionowo: Kolejne przypadki koronawirusa w placówkach oświatowych. Część uczniów uczy się z domu

Reklama

W weekend (17-18.10) dotarły do nas kolejne informacje o wykryciu koronawirusa w legionowskich placówkach oświatowych. Jak informuje w komunikatach Urząd Miasta Legionowo, zakażenia COVID-19 zdiagnozowano w Szkole Podstawowej nr 7 i II Liceum Ogólnokształcącym oraz w przedszkolach nr 6 i 12. W kilku kolejnych przypadkach, o których już informowaliśmy w Legio24.pl Sanepid wyraził zgodę na zdalne nauczanie.

Reklama

W związku z wykryciem zakażenia COVID-19 u jednego z nauczycieli wspomagających, zawieszeniu uległy zajęcia jednej z grup w Przedszkolu Miejskim nr 7. Dzieci pozostaną w domach w dniach od 19 do 23 października.

Koronawirusa zdiagnozowano także u jednego z pracowników pomocniczych Przedszkola Miejskiego nr 6. W tym przypadku Sanepid również wydał zgodę na zawieszenie zajęć stacjonarnych jednej grupy. Dzieci w domach będą od poniedziałku (19.10) do czwartku (22.10).

Zakażenie COVID-19 wykryto także u nauczyciela w Przedszkolu Miejskim nr 12. Dyrektor uzyskał pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zwieszenie zajęć w 4 grupach przedszkolnych w dniach 19-23 października.

Koronawirusa ma także kolejny uczeń II Liceum Ogólnokształcącego. Z uwagi na obowiązującą na terenie pow. legionowskiego czerwoną strefę nauka w szkole w tym tygodniu odbywa się zdalnie.

Także w Szkole Podstawowej nr 7 wykryto kolejny przypadek koronawirusa. Tym razem zaraził się jeden z uczniów. W związku z tym stacjonarne zajęcia klas IV-VIII zostały odwołane, a uczniowie od 19 do 23 października będą uczyć się zdalnie.

W weekend podjęto także decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych dla klas IV-VIII w Szkole Podstawowej nr 1. Zajęcia w tych oddziałach będą prowadzone zdalnie w dniach od 19 do 23 października. Oddziały I-III, oddział przedszkolny i świetlica pracują normalnie. Zawieszenie zajęć jest związane z wykryciem zakażenia koronawirusem u dwóch uczniów szkoły.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close