Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Bez przetargu, na 20 lat. Kolejne miejskie nieruchomości idą w dzierżawę

Reklama

Decyzje prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego nie przestają zadziwiać mieszkańców i obserwatorów lokalnej sceny politycznej. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta (27.01) prezydent “przepchnął” uchwałę dającą mu możliwość wydzierżawienia na 20 lat budynku po byłym przedszkolu „Bajkowy Dom”. Co ciekawe, umowa ma zostać podpisana bez konieczności przeprowadzenia przetargu.

Reklama

14 grudnia 2015 roku w urzędowym Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) pojawiła się informacja o nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 40, przeznaczonej do wydzierżawienia, którą do tej pory wynajmowało niepubliczne przedszkole „Bajkowy Dom”. W ogłoszeniu była mowa o możliwości dzierżawy działki – w drodze przetargu – wraz z budynkiem na okres 3 lat za opłatą co najmniej 10 tys zł netto miesięcznie. Wynajmującego miał wyłonić przetarg. Wszystko zmieniło się jednak krótko przed styczniową sesją Rady Miasta.

Prezydent zmienił zdanie. Przetargu nie będzie

26 stycznia – we wtorek – w godzinach popołudniowych w BIP-ie pojawił się projekt uchwały, który zasadniczo zmieniał wcześniejsze plany ratusza wobec nieruchomości przy Jagiellońskiej. W projekcie uchwały pojawiły się dwa kontrowersyjne zapisy. Pierwszy mówił o 20 letnim okresie dzierżawy, a drugi o bezprzetargowej formie wyłonienia najemcy. Co jeszcze dziwniejsze, radni o wprowadzeniu pod głosowanie projektu uchwały dowiedzieli w ostatniej chwili, kiedy poddano pod głosowanie zmieniony porządek obrad sesji.

“Przepchnięta” uchwała

Sposób procedowania uchwały przez prezydenta musiał zaskoczyć radnych. Aż trzynastu z nich wstrzymało się od głosu. Pomimo tego, ośmiu radnych dało Smogorzewskiemu “zielone światło” i uchwała została przyjęta. Nikt nie zagłosował “przeciw”.

Zamiast „Bajkowego Domu” będzie „Dobra Edukacja”

Czytelnicy na pewno zastanawiają się, kto tym razem zdobył sobie sympatię prezydenta Smogorzewskiego i zajmie nieruchomość po byłym przedszkolu? Chodzi o Stowarzyszenie „Dobra Edukacja”, które jest prowadzone przez byłą minister edukacji, Katarzynę Hall z Platformy Obywatelskiej. Pełniła ona swoją funkcję w latach 2007-2011. Następnie jako “niezależna” startowała z list PO do parlamentu. W latach 2011 – 2015 była posłem na sejm. Fundacja, którą kieruje była pani minister jest w Legionowie obecna od pół roku za sprawą placówki przy ul. Mickiewicza 12.

Co planują zrobić?

Na terenie o powierzchni ponad 5 tys. m2 dzierżawionym od miasta Stowarzyszenie „Dobra Edukacja” chce wybudować nowy kompleks edukacyjno-terapeutyczny. Budynek, który już stoi przy Jagiellońskiej zostanie rozbudowany, a władze stowarzyszenia twierdzą, że mają już nawet inwestora, który sfinansuje projekt.

Aktualizacja, 4.02, godz. 12:10

Więcej informacji o tym, czym zajmuje się Stowarzyszenie “Dobra Edukacja” publikujemy TUTAJ.

/red/

Przeczytaj także:

 

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Witam. Nie rozumiem , po co druga szkoła specjalna, skoro właśnie remontujemy naszą legionowską?Czy aż takie jest zapotrzebowanie ? Chyba nie. Jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i choc mamy ciasną szkołę, to bez przesady- mieścimy się. Jest tam rodzinna atmosfera, fajni nauczyciele. A przedszkole by się przydało. Moje młodsze dziecko wkrótce trafi do jednego z ciasnych legionowskich przedszkoli. To chyba biznesowa sprawa, nie dla nas mieszkańców, tylko o kasę chodzi. Nie podoba mi się ten pomysł. Już nie będę głosowała na Ciebie Prezydencie. Ja i wielu moich znajomych.

  2. Nie Ktoś tylko Roman Smogorzewski. Ale nie bój się. Jeszcze trochę i nowa władza dobierze się i jemu do dupy.

  3. Chyba ktoś -Ten Ktoś, powinien, za to odpowiedziec. Gdzie są organy państwowe, które pozwalają tak rozwalac ( rozkradac) nasze miasto. Szkoła ? Dla kogo? Po co komu? Brakuje przedszkoli w naszym mieście, a tu oddajemy w dzierżawę na 20 lat???O co tu chodzi? Wielka polityka w małym mieście.

  4. Z obowiazku dziennikarskiego trzeba by napisac ze za przekazaniem glosowali radni opozycji z NMNS i PiS oraz Smuniewski. A pozatym to nie Prezydent przepchnal a Rada podjela taka decyzje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close