ReklamaLegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo: Kolejne bezpłatne badania mammograficzne już w marcu. Uwaga, obowiązują zapisy

Reklama

W środę (4.03) przed legionowskim ratuszem po raz kolejny pojawi się mammobus, w którym mieszkanki miasta będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Aby z nich skorzystać należy się jednak wcześniej zapisać.

Reklama

– W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby – czytamy w komunikacie przesłanym przez organizatora badań – Klinikę Luxmed.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Na badania obowiązują zapisy. Rejestracja odbywa się się pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub internetowo na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close