Legionowo: Kolejna szkoła z nowoczesną pracownią informatyczną

Nowe komputery dla uczniów legionowskiej "trójki", Fot. UM Legionowo

W czwartek (3.12) w legionowskim Zespole Szkół nr 3 odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej pracowni komputerowej. To już 3 taka pracownia w stolicy powiatu legionowskiego i jak wynika z informacji UM Legionowo – nie ostatnia. Do końca roku w podobny sprzęt zostaną zaopatrzone także inne placówki oświatowe w mieście.

Nowa pracownia informatyczna w Zespole Szkół nr 3 została wyposażona przez gminę w 24 stanowiska komputerowe dla uczniów, jednostkę centralną przeznaczoną dla nauczyciela oraz serwer z zasilaniem awaryjnym. Dodatkowo w klasie znajduje się również mikroskop optyczny połączony z kamerą, skaner i drukarka. Wszystko naturalnie jest podłączone do internetu. Warto dodać, że komputery znajdujące się w pracowni posiadają najnowszy system operacyjny Windows oraz pakiet biurowy Office.

Jak informują w komunikacie władze Legionowa nowa pracownia może służyć do nauki wielu przedmiotów, nie tylko informatyki. Przykładem była zorganizowana po uroczystym otwarciu pracowni lekcja biologii, podczas której uczniowie „trójki” poznali tajemnice kryjące się w kodzie DNA.

Nowa pracownia informatyczna w Zespole Szkół nr 3 jest trzecią oddaną do użytku w ostatnim czasie. Jak zapowiadają władze samorządowe do końca roku w podobny sprzęt zostaną wyposażone także pozostałe szkoły.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Kolejna szkoła z nowoczesną pracownią informatyczną"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *