Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Kino, spektakl i konkurs… kulturalne propozycje PIK-u

Reklama

Kino Otwarte, Spektakl „Kluseczka” oraz konkurs plastyczny dla młodzieży – to najbliższe czasowo atrakcje przygotowane dla mieszkańców przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie. Udział w każdym z tych wydarzeń jest bezpłatny.

Reklama

Kwietniowe Kino Otwarte

W czwartek (25.04) o godz. 18:00 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Kino Otwarte”. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć amerykański film zatytułowany „Rain Man” z Dustinem Hoffmanem i Tomem Cruisem w rolach głównych. Gościem PIK-u, po seansie, będzie Adrian Borowik, terapeuta i szkoleniowiec, zajmujący się przede wszystkim rozwojem społecznym osób z autyzmem.

Spektakl w Poczytalni

Natomiast w sobotę (27.04) o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych do Poczytalni Legionowo na monodram „Kluseczka” w wykonaniu młodej artystki Zosi Wrzosek.

Konkurs

Z okazji Roku Moniuszki Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „O czym szumią jodły w operze »Halka« Stanisława Moniuszki”.

W jaki sposób osoba słynnego kompozytora wiąże się z Serockiem? Otóż Włodzimierz Wolski, autor libretta do opery „Halka”, skomponowanej przez Moniuszkę, był związany z Serockiem. Zmarły w roku 1882 poeta, członek warszawskiej cyganerii artystycznej, był autorem liryków i poezji patriotycznych, a także poematów ukazujących krzywdę chłopską. Prawda jest taka, że to jego poemat „Halka” zainspirował Moniuszkę do napisania opery i stał się podwaliną libretta.

„Halka” w IV akcie zawiera utwór „Szumią jodły na gór szczycie”. Posłuchajcie słynnej arii i zilustrujcie ją. Dajcie się ponieść wyobraźni! Na prace konkursowe czekamy do 6 maja – czytamy w komunikacie Powiatowej Instytucji Kultury.

Regulamin konkursu (wraz z formularzem zgłoszeniowym) znajduje się TUTAJ

/red., PIK/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close