Legionowo: „Kino Otwarte” PIK zaprasza na pokaz filmu „Matka”

Jakub Kotyński (Czesław) i Łukasz Matecki (Rode). Fot. J.Łukasiewicz / „Matka” reż. P.Gołębiowski

W przyszły czwartek (23.02) w sali widowiskowej legionowskiego ratusza będziemy mogli zupełnie za darmo obejrzeć znakomity polski film w reżyserii Piotra Gołębiowskiego zatytułowany „Matka”. To wyjątkowy obraz dla mieszkańców Legionowa, bo opowiada historię rodziny zamieszkującej obecną stolicę powiatu legionowskiego w czasach II wojny światowej. Po seansie zaplanowano specjalne spotkanie z twórcami tego poruszającego filmu.

Okupacja hitlerowska dla mieszkańców Legionowa oznaczała niepewność jutra. Każdego dnia, za najmniejsze – nawet nieumyślne złamanie surowych przepisów groziła śmierć. Nie tylko zresztą za to. Kłopoty mogli mieć nawet ci, których dom spodobał się niemieckim oficerom. Film zatytułowany „Matka” jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, jakie rozegrały się w okupowanym przez Niemców Legionowie w latach 1943-1944. To właśnie wtedy niemieccy oficerowie stacjonujący w mieście postanawiają zająć na swoją kwaterę dom zamieszkany przez czteroosobową rodzinę. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie i przeżycie. Walka, w której dokonywać trzeba trudnych i nie rzadko kontrowersyjnych wyborów. Walka, która i tak nie gwarantuje przeżycia…

Film w reżyserii Piotra Gołębiowskiego mieszkańcy powiatu legionowskiego będą mogli obejrzeć za darmo już w przyszły czwartek (23.02) o godz. 19:00 w sali widowiskowej ratusza. Projekcja odbędzie się w ramach „Kina Otwartego” – filmowego cyklu Powiatowej Instytucji Kultury.

Po seansie organizatorzy zapraszają na spotkanie z reżyserem i innymi twórcami tego wzruszającego obrazu.

Patronat medialny nad „Kinem Otwartym” sprawuje Portal Legio24.pl.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: „Kino Otwarte” PIK zaprasza na pokaz filmu „Matka”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *